Správy Samospráva

V Bratislave môžete stretnúť aj policajtov na bicykloch. Majú tak bližšie k ľuďom

Hliadky na bicykloch sa často venujú úlohám, ktoré súvisia s dodržiavaním zákona o ochrane životného prostredia.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave môžete stretnúť aj policajtov na bicykloch. Majú tak bližšie k ľuďom
Zdroj: Facebook.com/Mestská polícia Bratislava

Na verejný poriadok a bezpečnosť obyvateľov i návštevníkov Bratislavy dohliadajú aj cyklohliadky mestskej polície. Verejnosť ich môže stretnúť napríklad na bratislavskej dunajskej hrádzi, v lužných lesoch, ale aj vo vnútroblokoch.

Bližšie k ľuďom

Cyklohliadky majú bližšie k ľuďom, všimnú si veci, ktoré hliadka z auta nevidí, a pomáhajú budovať väčší pocit bezpečia,“ uviedla bratislavská mestská polícia.

Hliadky na bicykloch sa často venujú úlohám, ktoré súvisia s dodržiavaním zákona o ochrane životného prostredia a príslušných všeobecne záväzných nariadení. Dbajú tiež na dodržiavanie pravidiel bezpečnosti a plynulosti premávky na vyznačených cyklocestách. Tu upozorňujú chodcov, aby nepoužívali cyklochodníky a, naopak, cyklistov, aby nejazdili po chodníkoch pre peších.

Naším cieľom je, aby ľudia videli cyklohliadky čo najčastejšie. Nie vždy to tak však môže byť. V prvom rade musíme zabezpečiť, aby mohli mestskí policajti zasahovať v naliehavých situáciách,“ spresnila polícia s tým, že prioritou preto zostávajú hliadky na autách.

S rastúcim počtom mestských policajtov v teréne však chcú vysielať do bratislavských ulíc čoraz viac cyklistických a aj peších hliadok.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM