Správy Samospráva

Z Bratislavy sa stáva moderné mesto: Pozrite, ako sa zmení okolie Zochovej ulice

Významnou novinkou bude aj to, že namiesto troch vstupov do podchodu ostanú len dva.

Ilustračný obrázok k článku Z Bratislavy sa stáva moderné mesto: Pozrite, ako sa zmení okolie Zochovej ulice
Zdroj: MIB

Celá lokalita v okolí Zochovej ulice prejde rekonštrukciou, ktorá má toto miesto zmeniť na bezpečný a komfortný verejný priestor. Vyššiu prioritu dostanú chodci, ktorí sa tu teraz často dostávajú do kolíznych situácií. Informoval o tom Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB).

Chodníky aj zastávka

Okrem komplexnej obnovy povrchov chodníkov, zastávok mestskej hromadnej dopravy, podchodu či priľahlých verejných priestorov, dôjde aj ku sprehľadneniu a zlepšeniu bezbariérovosti chodníkov pre peších a cyklistov.

Lokalita v okolí Zochovej ulice má byť podľa MIB prepojená, prehľadná a udržateľná. Obnovia sa povrchy chodníkov, zastávky MHD, podchod či priľahlé verejné priestory.

Sprehľadnia sa tiež chodníky pre peších a cyklistov a zlepší sa aj bezbariérovosť. Odstráni sa existujúce schodisko popri budove VŠMU. Nahradí ho široký bezbariérový chodník s novým stromoradím.

Dva vstupy namiesto troch

Namiesto troch vstupov do podchodu ostanú dva. Vstup pri hoteli Falkensteiner sa zruší v prospech nových verejných toaliet v podchode. V podchode pribudnú aj výťahy, ktoré ho sprístupnia obyvateľom a obyvateľkám s obmedzenou možnosťou pohybu,“ uvádza MIB.

Revitalizácia čaká aj priestor pred budovou Najvyššieho súdu a celú priľahlú ulicu, ktorá prepája Župné námestie.

Postupne sa bude riešiť situácia medzi vodičmi a chodcami, aby cyklisti a chodci mali plnohodnotný a bezpečný priestor pre pohyb.

MIB sľubuje aj viac zelene, čím sa zlepší mikroklíma. „Riešené územie zahŕňa ulice od Zámockej ulice po Župné námestie, ktoré pretína dvojprúdová Staromestská ulica. Samotná obnova lokality sa pritom uskutoční po etapách,“ informuje MIB.

Rekonštrukcia lokality Zochova patrí do programu Živé miesta na obnovu zanedbaných verejných priestorov.

👉 Zochova bude ďalším Živým miestom! 🌳🚶‍♀️ Metropolitný inštitút Bratislavy pripravil obnovu lokality Zochova, kde...

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Tuesday, May 17, 2022

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM