ESL Správy Samospráva

Ubudne zelene? Parčík na Radlinského dostane novú tvár + VIZUALIZÁCIE

Ani pandémia nemôže úplne zastaviť život v meste a tak Bratislava pripravuje obnovu priestoru blízko Blumentálskeho kostola.

Ilustračný obrázok k článku Ubudne zelene? Parčík na Radlinského dostane novú tvár + VIZUALIZÁCIE
3
Galéria

Parčík na Radlinského ulici ožije. Avizuje to bratislavský magistrát na svojom facebooku. Pridáva tiež vizualizácie, ako by po novom tento priestor v centre mesta mohol vyzerať.

Zeleň

„Stromoradia v parčíku obohatíme o nové stromy, asfalt nahradíme vodopriepustnou kamennou dlažbou, aby sme lepšie využívali dažďovú vodu a pribudnú tu napríklad aj cyklostojany či úplne nové miesta na posedenie. Parčík bude po novom zelenší aj vďaka tomu, že trávnik vymeníme za pôdopokryvné rastliny, ktoré vodu lepšie zadržiavajú a chránia tak pôdu pred suchom,“ vysvetľuje magistrát s tým, že rastliny, ktoré tam nasadia, budú aj dôležitým domovom pre včely.

Názory ľudí sa rôznia. Mnohí sú vizualizáciami nadšení, no nájdu sa aj kritici.

„Prečo opäť dlažobné kocky? Veľmi málo zelene je tam a teraz ešte aj z toho mála ukrojíte?“ pýta sa Zuzana.

„Ďakujem, že ste konečne zareagovali na moju 1,5-ročnú otázku z odkazpresta­rostu.sk ohľadom revitalizácie tohto priestoru pred našimi prevádzkami! Rada pomôžem, ak sa bude dať,“ reaguje Martina.

Odfláknuté?

Architekt a miestny poslanec v Starom Meste Martin Gajdoš, naopak, dlažbu považuje za peknú, ale má iné výhrady k prácam, ktoré sa v priestore už realizovali. Aj jemu sa však zdá,že zelene bude v priestore menej.

„Dlažba a úprava zelene – to hodnotím pozitívne. Samozrejme, bude závisieť aj od kvality realizácie. Čo sa však týka asfaltu všetkého možného druhu a kvality práce okolo Blumentálu – tu musím byť kritický. Je to veľmi zlé a odfláknuté. O asfalte ani nehovorím. Z jednej strany kostola dlažba z druhej strany záplata na záplate,“ myslí si Martin Gajdoš.

Mesto však dúfa, že priestor ľudí zaujme a budú tam radi tráviť voľný čas.

„Získa úplne novú kvalitu, vďaka ktorej sa doposiaľ neurčitá zelená plocha stane miestom príjemných stretnutí tak pre ľudí zo susedstva, ako aj pre všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov, ktorí si radi posedia v príjemnom prostredí pri dobrej káve či rozhovore,“ uzatvára mesto.

Bratislava mení svoju tvár

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM