KAW Kultúra

Turistom vo vlastnom meste: Pozrite si atrakcie Bratislavy online!

Ideou projektu je ukázať turisticky navštevované miesta, ktoré Bratislavčania možno ešte vôbec nevideli alebo už dlhšie nenavštívili.

Ilustračný obrázok k článku Turistom vo vlastnom meste: Pozrite si atrakcie Bratislavy online!
20
Galéria
Zdroj: Národná rada SR

Bratislava Tourist Board (BTB) reaguje na dlhý pobyt Slovákov v domácej izolácii. Vytvorilo a postupne zverejní na webe visitbratisla­va.com/somdoma sériu moderovaných online prehliadok, ktoré predstavia pamiatky a atrakcie Bratislavy v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Diváci sa tak dozvedia nielen rôzne zaujímavosti, vtipné fakty a legendy, ale uvidia aj miesta, kde sa návštevník bežne nedostane. Bratislava24.sk o tom informoval Maroš Plitko z BTB.

Miesta, ktoré možno nepoznáte

V čase krízy a karanténnych opatrení v súvislosti s koronavírusom COVID-19 sa BTB rozhodlo podporiť miesta, ktoré prišli o všetkých návštevníkov a musia byť teraz zatvorené. Zároveň ide o podporu cestovného ruchu domácimi obyvateľmi po kríze.

„Ideou celého projektu je ukázať Bratislavčanom, ale aj všetkým Slovákom, turisticky navštevované miesta, ktoré možno ešte vôbec alebo už dlhšie nenavštívili. Našou snahou je ich podporiť a prezentovať v tomto ťažkom čase, ktorý zasiahol najmä odvetvie cestovného ruchu. Rozhodli sme sa preto nakrútiť 15 vizuálne zaujímavých online prehliadok s moderátorkou, ktorá predstaví bližšie napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác, ale aj Národný salón vín, či pamiatky modernej architektúry a ďalšie miesta,“ uviedla A. Melicharová predsedníčka predstavenstva BTB.

Prehliadky budú zverejnené približne každé 3 dni na stránke visitbratisla­va.com/somdoma a na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube. Moderuje ich Michaela „Kicka“ Kicková, známa z komerčného rádia a vytvorené sú tak, aby boli zaujímavé aj pre mladšie publikum. O informácie sa postarali profesionálni bratislavskí sprievodcovia, ktorí sa snažili obsah každej časti zhrnúť do 3 až 5 minút.

Virtuálne prehliadky mesta

Okrem projektu Turistom vo vlastnom meste je na webe BTB zverejnený aj priebežne aktualizovaný zoznam mnohých bratislavských inštitúcií ako múzeá, galérie, divadlá, reštaurácie i e-shopy lokálnych dizajnérov, ktoré ihneď zareagovali na situáciu a vytvárajú online obsah, livestreamy, poskytujú okienkový predaj alebo donášku.

Stránka visitbratisla­va.com/somdoma dokonca ponúka virtuálne prehliadky a online kamery mesta, či výučbu cudzích jazykov, dokonca aj toho slovenského.

Link na prvú online prehliadku: https://youtu.be/paqSHCpcyjw

Bratislavský hrad objektívom Karola Srnca
20
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM