Rôzne Šport

Trištvrte hodiny v ľadovej vode! Otužilci v Dúbravke premohli zimu

Bazén so studenou vodou a v nej po krk ponorení ľudia. Dúbravský ľadový medveď prilákal súťažiacich aj divákov.

Ilustračný obrázok k článku Trištvrte hodiny v ľadovej vode! Otužilci v Dúbravke premohli zimu
10
Galéria
Zdroj: Bratislava - Dúbravka

V nedeľu poobede panovalo v Dúbravke chladné počasie, teplota vzduchu bola len pár stupňov nad bodom mrazu.

Úspešná premiéra

A práve preto pribudli pred tamojším Domom kultúry sprcha, bazén plný vody a k nim aj zopár ľudí iba v plavkách s čiapkami na hlave. Ich cieľom bolo vojsť do bazéna a ponorený po krk vo vode vydržať čo najdlhšie. Mala len niečo nad 5 stupňov Celzia a väčšina ľudí by si v nej preto neomočila ani len dlane.

Pre premiérový prvý ročník Dúbravského ľadového medveďa to však boli ideálne podmienky.

Do výzvy sa zapojilo 22 súťažiacich, najstaršia súťažiaca mala 84 rokov.

Víťazom sa stal Ivan Scholtz s časom takmer 45 minút. Riaditeľ pretekov Radek Šatka pritom pred pretekmi očakával čas v minútach, možno desiatkach minút.

Zdravotné benefity

Na priebeh súťaže dohliadal aj lekár, ktorý sledoval, či pobyt v ľadovej vode neohrozuje zdravie súťažiacich. Otužovanie v skutočnosti vplýva na zdravie pozitívne.

Každý, kto sa postupne prepracuje k pravidelnému niekoľkominútovému pobytu v studenej vode, si aj bez liekov posilňuje imunitu a zlepšuje si aj vlastnú psychiku. Ľadové medvede, ako si otužilci familiárne medzi sebou hovoria, preto bývajú menej chorí a ľahšie zvládajú rôzne stresové situácie.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Rýchle správy

Najčítanejšie