Kultúra

Tipy na výlet v Dolnom Rakúsku: Čarovné miesta, ktoré sa oplatí vidieť aj na jeseň

Zažiť môžete jazdu na akčnej bobovej dráhe, previezť sa horskou zubačkou, užiť si výhľad z panoramatického chodníka alebo si vyskúšať staré remeslá na hrade.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na výlet v Dolnom Rakúsku: Čarovné miesta, ktoré sa oplatí vidieť aj na jeseň
8
Galéria
Zdroj: Dolné Rakúsko.info

V Dolnom Rakúsku si vyberie takmer každý, kto má chuť na jesenný výlet. Zažiť môžete jazdu na akčnej bobovej dráhe, previezť sa horskou zubačkou, užiť si výhľad z panoramatického chodníka alebo si vyskúšať staré remeslá na hrade. Bratislava24.sk o tom informovala Lenka Kollarova za turistický a kultúrny portál Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko.

Jazda na bobovej dráhe alebo horskej zubačke

Skvelým zážitkom pre deti aj dospelých je jazda na bobovej dráhe EIBL Jet Türnitz. Okrem bezpečnej a zároveň rýchlej jazdy má obľúbená dráha bezbariérový prístup a je otvorená za akéhokoľvek počasia. Areál sa nachádza uprostred čarovnej prírody pastvín a lúk. Zažijete tak nie len zábavu pri bobovaní, ale aj relax a oddych v prírode.

Ak máte radi skalnatú horskú prírodu, no chcete si s deťmi oddýchnuť, vyskúšajte zubačku Schneebergbahn. Je pohodlná a zaujme aj svojím dizajnom, pretože pripomína jaštericu – salamandru. Prevezie vás krásnou prírodou.

Konečná stanica Hochschneeberg je so svojimi 1797 výškovými metrami najvyššie položenou horskou stanicou v Rakúsku. Odtiaľ vedie i lanovka na pohorie Rax, ktorá má tiež bezbariérový prístup. Keď dorazíte na náhornú plošinu Rax, naskytne sa vám nádherný panoramatický výhľad na majestátny vrch Schneeberg.

Prírodný park Hohe Wand

Hohe Wand je obrovská krasová plošina nachádzajúca sa vo Viedenských Alpách. Z panoramatickej terasy Skywalk sa vám naskytne jedinečný pohľad. Plošina je 150 metrov nad údolím a prečnieva približne 8 metrov za skalnú stenu. Fantastické výhľady sú aj z 18 metrov vysokej vyhliadkovej veže. Uvidíte z nej dokonca Neziderské jazero, Schneeberg a úpätia Álp.

Turistika okolo troch jazier

Ak máte radi turistiku a hľadáte výnimočné miesto, kam sa môžete vybrať s deťmi, odporúčame tzv. Túru okolo troch jazier (3-Seen-Tour). Turistický výlet od Lunzského jazera k jazeru Mittersee až nahor k Obersee a späť nadol trvá približne päť hodín. Trasa vedie naprieč mäkkými mostviertelskými lúkami.

Etapovú trasu pre pôžitkárov, bohatú na vodné plochy, lemujú jaskyne, vodopády a pohyblivé trávniky. Túra začína pri krištáľovo čistom Lunzskom jazere, pričom ide o turistiku naprieč príjemnou mostviertelskou krajinou. Od parkoviska pri Lunzskom jazere pôjdete najskôr k jazeru Mittersee a odtiaľ ďalej až k Obersee v nadmorskej výške 1 113 metrov.

Malá jaskyňa „Brüllender Stier“ (Ručiaci býk) vďačí za svoje meno skutočnosti, že v jej útrobách možno počuť dunenie podzemného vodopádu. Na južnom a západnom brehu jazera Obersee vás čaká ďalšie prírodné divadlo: Plávajúci rašelinník, ktorý je akousi špongiovou spleťou vzájomne prepletených rastlín, ktoré sa pod vami pri ich prechádzaní hýbu.

Objavte staré remeslá na zámku Schallaburg

Až do 3. novembra 2019 sa na zámku prezentuje história remesiel. Interaktívna výstava s názvom „Práca rúk“ predstavuje jedinečné majstrovské diela a vynaliezavé nástroje a pripomína takmer zabudnuté príbehy remeselného života. Výstava dáva priestor úspešným remeselníčkam a remeselníkom, ukazuje unikátne majstrovské diela a vynaliezavé nástroje, prezentuje vyberané remeselné práce a pripomína takmer zabudnuté príbehy remeselného života.

Výlety za zvieratami

Všetkých milovníkov zvierat potešia výlety, vďaka ktorým si môžete obzrieť medvede, biele tigre, riečne vydry a lipicany.

V areáli Bärenwald Arbesbach našli nový domov medvede zachránené zo zlých chovných podmienok. Umožňuje to projekt ochranárskej nadácie „Vier Pfoten“ („Štyri labky“). Impozantné medvede tu možno obdivovať v ich prirodzenom prostredí.

Ťavie divadlo Kernhof je nielen domovom pre ťavy, lamy alebo nosále, ale aj Bielu ZOO. V tomto najmodernejšom zariadení pre tigre v Európe majú výbeh biele tigre, o ktoré sa tu nielen starajú, ale ich aj trénujú. V spolupráci s programom na ochranu živočíšnych druhov tu okrem toho žijú aj jediné snežné leopardy v Dolnom Rakúsku.

Drzé riečne vydry nájdete v Schremse. Deti aj dospelí sa nemôžu vynadívať na riečne vydry v návštevníckom centre prírodného parku UnterWasserReich. Títo neúnavní plavci a potápači sa vo svojom výbehu čľapkajú a hrajú po celý deň. Návštevníkmi, a prirodzene aj vydrami, mimoriadne obľúbený je čas kŕmenia.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Jesenné výlety v Dolnom Rakúsku
8
Galéria
Zdroj: Dolné Rakúsko.info
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie