KAW Kultúra

Tipy na víkend: Zo Susedského dňa si odskočte na chutný Street food na Duláku či burzu na dostižke

Prvý prázdninový víkend bude bohatý na susedské stretnutia, chutné jedlo aj skvelé zážitky.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Zo Susedského dňa si odskočte na chutný Street food na Duláku či burzu na dostižke
9
Galéria
Zdroj: Maroš Mačuha FB

Koncert Divnej zostavy

Skvelá žúrka zo série záhradných koncertov v Ahoy Cafe z krásneho prostredia v Devíne pri Dunaji. Prázdniny začínajú rock’n’rollom v podaní kapiel Divná Zostava a Parketový Lev. Divná Zostava bol bočný projekt Romana Gala Galvanka a nebohého Ďura Černého, aj keď vydali len jeden album FuFu a odohrali len par koncertov. Ich pesničky však žijú do dnes. Predkapelou bude Parketový lev.

piatok / Ahoy Cafe, nábrežie v Devíne / 19:00 hod. / vstupné 7 eur

Susedský deň v Petržalke

Susedia – Petržalčania, ktorí sa zídu pred DK Zrkadlový háj, zažijú deň plný hudby a zábavy. Súčasťou akcie bude Susedská burza, počas ktorej zahrá kapela PROSPEKTORI. Na mieste sa budú prezentovať občianske združenia a uvidíte tiež ukážky ľudových remesiel a ručných prác. Nebude chýbať stánok s občerstvením, pukance či cukrová vata.

Deti si prídu na svoje o 15:00 hod., kedy vystúpi Kúzelník Peter. O 16:00 hod. potom Ivan Horský v dobovej uniforme porozpráva o histórii petržalských obranných opevnení. Po prednáške sa otvoria brány knižnice. Kto sa bude chcieť zaregistrovať, budete to mať tentoraz zadarmo (od 16:00 hod.). „A pokojne prineste svoje výrobky a výtvory, určite sa nájde miestečko, kde ich vystaviť,“ vyzýva mestská časť na sociálnej sieti.

sobota / Petržalka, priestor pred DK Zrkadlový háj / od 10:00 do 18:00 hod.

Street food na Duláku

Priaznivci kulinárskych špecialít sa aj počas víkendu môžu stretnúť na Dulovom námestí na akcii s názvom Street food na Duláku. Podujatie sa orientuje skôr na domácich návštevníkov ako turistov a chce podporiť lokálnu komunitu v Ružinove.

„Pri predajcoch kladieme dôraz na originalitu, pestrosť a kvalitu sortimentu, ako aj na estetickú stránku ambulantného predaja. Stánky budú otvorené ,“ uviedol Maroš Mačuha, zastupujúci občianske združenie Skrášlime Slovensko, ktoré spolu s mestskou časťou Bratislava-Ružinov a súkromnými partnermi podujatie organizuje. Súčasťou akcie je aj kultúrny program a atrakcie pre deti.

do nedele / Dulovo námestie / od 10:00 do 21:00 hod. / vstup voľný

Burza na dostižke

Na dostihovej dráhe v Petržalke vás čaká množstvo predajných stánkov s novým tovarom, používaným tovarom, hand made výrobkami, gastro stánkami so špecialitami, zdravou stravou a BIO výrobkami Slovenských výrobcov. Predajcovia používaných alebo nosených vecí, elektroniky, športových potrieb, bytových zariadení, doplnkov, ovocia a zeleniny z vlastnej úrody nepotrebujú žiadne povolenie od úradu. Stačí vyplniť formulár pred predajom a môžete predávať.

Pripravený je aj hudobný program. O 10:30 hod. zahrá Marian Kocan, príde aj zabávač detí Peter Šesták z Magic Show (11:00 hod.) a hlavným hosťom bude Igor KMEŤO ml., ktorého vystúpenie odštartuje o 12:30 hod.

sobota / Dostihová dráha Petržalka / od 7:00 do 15:00 hod. / vstupné: dospelí 1 euro, deti 60 centov, študenti 80 centov

Deň otvorených dverí v lodenici

Karloveská lodenica pozýva verejnosť na deň otvorených dverí (DOD) a otvorenie sezóny po obmedzeniach spôsobených koronakrízou. V sobotu (4. 7.) od h v chystajú organizátori program pre deti i dospelých.

„Návštevníci uvidia ukážky rôznych typov plavidiel spojené s výkladom vodáckych inštruktorov, podľa vodného stavu v zátoke si takisto môžu vyskúšať jazdy na kanoe, kajaku či pramici. Predstavíme im aj činnosť nášho klubu,“ uviedol Juraj Pucher z vedenia KVŠ Karlova Ves. Informácie možno nájsť aj na portáli Karloveskej lodenice.

sobota / areál Klubu vodných športov Karlova Ves / od 10:00 do 16:00 hod. / vstup voľný

Nájdi Bratislavský poklad

Na známosť sa všetkým dáva, že kráľ Matej Korvín ukryl v Bratislave poklad. V sobotu ho môžete nájsť aj vy. Hráči sa rozdelia do skupín, dostanú tajné mapy a indície ako sa k pokladu dostať. Hra trvá cca 2 hodiny, počas ktorých spoznáte Bratislavu z úplne iného uhla. Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie a pre ľudí, ktorí z Bratislavy pochádzajú alebo v nej trávia iba svoje voľné chvíle.

sobota / 10:00 hod. / stretnutie je pri fontáne na Hviezdoslavovom námestí pred historickú budovu SND / vstupné 9 eur / svoju účasť je potrebné nahlásiť dopredu na info@tripito.eu

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie