Samospráva

Práce na prvej etape Živého námestia: PRESÁDZAJÚ niektoré stromy! Pribudnú aj nové

Mesto pokračuje s prácami na prvej etape Živého námestia

Ilustračný obrázok k článku Práce na prvej etape Živého námestia: PRESÁDZAJÚ niektoré stromy! Pribudnú aj nové
Zdroj: Mesto Bratislava

Bratislava pokračuje s prácami na prvej etape Živého námestia.

Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, ich súčasťou je aj presádzanie niektorých stromom a kríkov.

„Či už z dôvodu ich kolízie s inžinierskymi sieťami, negatívnemu vplyvu na blízko stojaci objekt, alebo nevhodnému umiestneniu z hľadiska bezpečnosti priestoru,“ vysvetlilo mesto s tým, že tieto stromy presádzajú na Farského, Šustekovu či Rusovskú cestu v Petržalke alebo na Železnú studničku.

Pribudnú nové stromy

„Zároveň je dôležité povedať, že o zeleň na Živom námestí neprídeme, práve naopak,“ konštatuje magistrát. Ako dodáva, v rámci projektu upravia a rozšíria zelené plochy, zväčšia stromové jamy existujúcich stromov a doplnia podsadby. Vysadia tiež nové stromy či okrasné cibuľoviny a na nároží Námestia SNP a Špitálskej vznikne úplne nový zelený ostrov. „Celkovo tu pribudne najmenej 29 nových stromov,“ dodáva mesto.

Na Poštovej ulici a Námestí SNP vysadia 18 nových stromov, konkrétne brestovec západný, jaseň americký či soforu japonskú a ďalšie následne pribudnú aj v lokalite Námestia Nežnej revolúcie. Finálny počet stromov tak bude podľa mesta vyšší ako súčasný stav.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: SITA
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM