KAW Kultúra

Tipy na víkend v Bratislave: Túlajte sa po viniciach, ochutnajte dobré jedlo a užite si Dáždnikový pochod

O zážitky v Bratislave a okolí nebude núdza ani tento víkend! Poteší aj to, že väčšina podujatí je zadarmo.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend v Bratislave: Túlajte sa po viniciach, ochutnajte dobré jedlo a užite si Dáždnikový pochod
Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj

Gastronomický festival

Na gastronomickom festivale a remeselných trhoch si nenechajte ujsť ostré maďarské chute, bohatú ponuku jedál a nápojov v stánkoch na promenáde na Hviezdoslavovom námestí. Jarmok bude plný tradičných remeselných výrobkov. Podujatie sa uskutoční v rámci festivalu maďarskej kultúry.

piatok – nedeľa od 10.00 do 22.00 hod. / Hviezdoslavovo námestie/ vstup je voľný

Koncert na námestí

Na festivale maďarskej kultúry Viac ako sused si užijete pestrý kultúrny a hudobný program. Až do do 20. júna sa na Hviezdoslavovom námestí predstavia kapely rôznych žánrov, ulicu bude zdobiť aj výstava a zaujímavé bude aj detské predstavenie na chodúľoch.

do nedele / Hviezdoslavovo námestie / viac TU / vstup voľný

Odvezte sa račianskou lokálkou

Lokálka štartuje každý piatok spred Nemeckého kultúrneho domu. Tento kabriolet vás odvezie naprieč vinohradmi k skvelým vinárom, ktorí vás budú čakať s ochutnávkami. Voziť sa môžete od 16. do 21. hodiny.

piatok / Rača/ časy odchodu a možnosť rezervácie nájdete TU

Dáždnikový pochod

Pripomeňme si odvahu a silu tých, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a hľadať bezpečie v cudzine. Skryme sa pod dáždnik a vyjadrime tak solidaritu s utečencami. Dáždnikové pochody po celom svete upozorňujú ako veľmi sú ľudia na úteku zraniteľní a potrebujú našu pomoc.

V nedeľu sa začne bubnovacím workshopom Drumstas, po ňom odštartujeme Dáždnikový pochod ulicami hlavného mesta, cieľovou zastávkou je Tyršovo nábrežie. Tu bude program pokračovať bábkovým predstavením Posledný dinosaurus, Divadla na hojdačke aj koncertom Andrey Bučko. Príde aj Cirkus-kus so svojím workshopom a pripravená je aj ochutnávka jedla.

nedeľa / začiatok o 14:00 na Primaciálnom námestí, potom Tyršák / vstup voľný

Rozprávanie o Prešporku

V letnej čitárni sa na podujatí s názvom „Gábor Baross a Prešporok“ dozviete, akú rolu zohrával viacnásobný minister uhorskej vlády a vedúci rezortu dopravy pri modernizácii vtedajšieho Prešporka. Vypočujete si, ako sa odzrkadľovali jeho zásluhy v pamäti mesta aj ako postavili a odovzdali Most cisára Františka Jozefa I. (Starý most). Rozprávať bude Roman Delikát a Árpád Korpás, sprievodcovia cestovného ruchu a členovia OZ Bratislavské rožky.

nedeľa / 16:00 hod. / Letná čitáreň U červeného raka, Staré Mesto

Viac o kultúre v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479