KAW Kultúra

Tipy na víkend: Doprajte si po dlhej dobe poriadnu dávku zábavy!

Tancom, hudbou a poriadnou zábavou ožije Rača, Dulovo námestie, areál Divokej vody aj Záhorská Bystrica. A to nie je všetko!

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Doprajte si po dlhej dobe poriadnu dávku zábavy!
12
Galéria

Rozlúčka so školou na Divokej vode

Odštartujte prázdniny na Divokej Vode! Deti si môžu počas víkendu plného zábavy vyskúšať, ako sa robí naozajstná pizza, vyšantiť sa s kamarátmi na rôznych atrakciách a skvelý deň zakončiť bláznivou diskotékou pri bazéne. V areáli Divokej vody nájdu skákací hrad, trampolíny, vonkajší bazén aj detské ihrisko. Nebude chýbať ani aquaroller.

sobota a nedeľa / Divoká voda v Čunove / od 10:00 do 18:00 hod. / viac TU

Otvorenie kultúrneho leta v Rači

Tohtoročné kultúrne leto v Rači pokračuje vo svojej tradícii, no zároveň predstaví aj nový moderný koncept Kultúrne a športové leto 2020 rozdelený do viacerých častí mestskej časti. Pripravené sú podujatia pre všetky vekové kategórie s rôznym vkusom a záujmami. Na otvorení vystúpi Salónny orchestr AFRODÍTÉ, k poháru vína zahrá jazzový gitarista Vladimír „Jimmy“ Nikulin a nebude chýbať ani rodinný animovaný film Tajný život maznáčikov 2 v miestnom amfiteátri.

sobota – nedeľa / Rača / viac informácií TU

Bystrické malé hody

Piatkový večer v Záhorskej Bystrici bude patriť filmovému predstaveniu v letnom kine, sobota a nedeľa bude zas plná vystúpení hudobníkov a spevákov, ktorí v Záhorskej Bystrici žijú, alebo k nej majú pozitívny vzťah.

V sobotu sa predstaví spevácky zbor Bystričan i Ľudová hudba Dudíci, Juraj Burian a Ivana Regešová a Ragtime jazz band. V nedeľu podvečer prídu Bečkovi chlapi, ktorých repertoár zahŕňa takmer všetky hudobné žánre pre všetky vekové kategórie. Počas víkendu sa odohrajú aj tri hodové futbalové stretnutia, v zápasoch si zmerajú sily mladé talenty, A-tím, ale aj Starí páni Záhorská Bystrica, ktorí si v sobotu zahrajú proti bývalým hráčom Interu Bratislava.

piatok – nedeľa / Záhorská Bystrica / viac sa dozviete TU

Otvorenie leta na Duláku

Zábavný program povedie ryba menom Vanda s ktorou je vždy sranda… Sľúbila, že rozvlní Dulák smiechom a tancom až tak, že sa na vlnách priplavia aj nádherné morské víly. Na deti čaká kolotoč, dúhová cukrová vata, popcorn, nanuky a zaujímavý program.

nedeľa / od 16:00 do 18:00 hod. / Dulovo námestie / vstup je voľný

Poklad Inkov

Originálne zlaté exponáty, ktorých sa boja dotknúť aj samotní Peruánci, si môžete pozrieť na Bratislavskom hrade počas výstavy Poklad Inkov. Unikátna expozícia predstaví viac ako sto originálnych zlatých exponátov pochádzajúcich z obdobia dávnych civilizácií Južnej Ameriky. Výstava mapuje dávnu civilizáciu Inkov a predstavuje stovky originálnych zlatých predmetov. Môžete sa tešiť na korunovačné klenoty, pohrebné masky, zbrane, rôzne nádoby a šperky.

Bratislavský hrad / od 10:00 do 19:00 hod., posledný vstup o 17:30 hod. / viac sa dozviete TU

Deň oviec a pstruhov v Abelande

V Gazdovskej dedinke v Lozorne môžete stráviť príjemný deň. Pred obedom sa budú strihať ovečky, uvidíte aj staré slovenské remeslo – pradenie ovčej vlny na kolovrátku. Na rybníku si budete môcť chytiť svojho pstruha dúhového, ktorého vám na mieste nasolia, okorenia a upečú. V ponuke bude aj fazuľová polievka, bryndzové a aj makové halušky, koláčiky a iné špecialitky.

sobota / Abeland, Lozorno / od 10:00 do 15:00 hod.

Čistenie bratislavských brehov

Vodné plochy sa budú čistiť na štyroch miestach – v Petržalke, kde bolo kedysi Lido, v lokalite Zemník v Jarovciach, vo Vlčom hrdle v Ružinove a v Karloveskej zátoke. Organizátori upozorňujú, že tento raz to bude riadna „zaberačka“. Z hygienických dôvodov a pre zníženie množstva odpadu si zabezpečte vlastné rukavice a pevné vrece alebo tašku na zber odpadu.

sobota / začiatok o 10:00 hod. / stretnutie pri Lodenici Dunajčík na Klokočovej 5 v Petržalke (5 min od Starého mosta na konci asfaltovej cesty pod hrádzou)

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie