Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Mestom sa preženú čerti, anjelské chvíle zažijete na Dobrom trhu

Víkend bude opäť mimoriadne pestrý. Môžete ho stráviť so susedmi na Dobrom trhu alebo pri teplom punči vo vašej mestskej časti.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Mestom sa preženú čerti, anjelské chvíle zažijete na Dobrom trhu
20
Galéria

Vianočné trhy v Dúbravke

Hudba, tradície, tvorivé dielne, živý betlehem, varené vínko, lokše, medovníky. To všetko tvorí dúbravské vianočné podujatie. Stánky budú ponúkať darčeky a niečo na zahryznutie a zohriatie. V piatok program otvorí o 16:00 hod. ZUŠ Eugena Suchoňa z Batkovej, po nej sa z pódia ozve charizmatická Anka Repková a o 18:00 hod. program hudobne uzavrie Mix Kvartet.

Sobota bude najskôr venovaná deťom, o 15:00 hod. si zaspievajú a zatancujú s MIOU, o 16:00 hod. sa ozve Salamander a o 17:30 hod. skupina Oukey. Vianočné trhy obohatia aj sprievodné programy – tvorenie s Centrom voľného času Klokan, zábava aj poučenie s Minizoo Devín, Živý Betlehem či výstava Insitné umenie v Galérii Villa Rustica.

piatok – sobota / pred DK Dúbravka / vstup voľný

Bazár chalaňov

Parádny charitatívny projekt troch hercov z Astorky, vďaka ktorému podporia 4 projekty zamerané na zážitky i pomoc v núdzi sociálne, zdravotne, či inak znevýhodneným. V piatok bude prebiehať zbieranie darov od širokej verejnosti. V sobotu a nedeľu si z darovaných predmetov môžete prísť vybrať a dohodnúť si s chalanmi finančný príspevok pre Vianočný bazár.

piatok – nedeľa / V-KLUB, Námestie SNP 12

Čertíci na Duláku

Piatok trinásteho sa budú diať na Duláku veci nezvyčajné. Najprv zistíte, prečo si v tento deň dievčatá múku na tvár dávali a s husacími brkami všetko zametali. A potom sa všetci na čertov premenia a dajú sa na pochod. Prejdete sa veselou čertovskou uličkou a na deti čaká aj čertovská bubnovačka.

piatok / Dulovo námestie / od 17:00 hod.

Dizajn Market

Bohatá nádielka štýlových vecí! Pre rojkov aj praktické duše, pre mladých i tých s pribúdajúcimi letopočtami, pre minimalistov, aj pre jednorožce. Pre všetkých, ktorí majú radi kvalitný dizajn a poctivý handmade je tu pestrý Dizajn Market! Či už hľadáte vianočné inšpirácie alebo máte chuť si len tak vylepšiť deň, nájdete tu širokú ponuku značiek a výrobkov od kvalitného oblečenia pre deti aj dospelých, cez nápaditú bižutériu, prírodnú kozmetiku, vnímavé hračky až po moderné doplnky do domácnosti.

Dizajn Market sa koná počas obľúbeného potravinového trhu, na ktorom môžete nájsť kvalitné a s láskou vytvorené produkty. Na prízemí si môžete vyberať z chutných výrobkov poctivých mäsiarov, zeleninárov, pekárov či cukrárov. A na poschodí zase môžete objavovať kreativitu dizajnérov a handmade tvorcov na Dizajn Markete.

sobota / 9:00 – 15:00 hod. / Stará tržnica, Námestie SNP 25 / vstup voľný

Africké trhy

Pred Vianocami zavíta do Bratislavy pravá exotika! Refinery gallery v nedeľu ožije africkými trhmi so všetkým, čo k tomu patrí. Príďte ochutnať a nakúpiť čerstvé i sušené tropické ovocie, voňavé korenie, luxusnú kávu alebo čerstvé kakaové boby.

nedeľa / Refinery gallery, Slovnaftská ul. / od 10:00 do 16:00 hod.

Dobrý trh

V striebornú nedeľu budú mať návštevníci Dobrého trhu možnosť nakúpiť všetko potrebné na blížiace sa vianočné sviatky. Starú tržnicu a jej okolie zaplavia stánky s kvalitnými potravinami, originálnymi darčekmi, zero waste domácimi potrebami a dobrými knihami. Na výber budú originálne dizajnové kúsky, ale aj tovar pre deti či oblečenie.

Návštevníci budú mať možnosť nazrieť do tajných zákutí susedstva, vydať sa na komentovanú prehliadku Kláštora sv. Uršuly, zdarma sa dostanú do pozoruhodného Múzea J. N. Hummela alebo do podzemia Starej tržnice. Na pódiu pred Starou tržnicou budú počas celého dňa prebiehať koncerty.

Vystúpia tu napríklad Živé kvety alebo detský spevácky zbor Superar a Funny Fellows tu pokrstia nový album. Na námestí návštevníci nájdu aj stánky s jedlom.

nedeľa / Stará tržnica a okolie / od 10:00 do 19:00 hod. / vstup voľný

Zimný Dobrý trh v Starej tržnici
9
Galéria

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie