TIPY NA TÝŽDEŇ: Spoznajte Černobyľ, úspešné ženy aj módu rokov 1920 – 1930

Pracovný týždeň bude veľmi zábavný aj poučný. Budeme spomínať, objavovať a veľa sa nasmejeme.

Bratislava English Comedy Night

Jack je britský komik na svojom druhom európskom turné. Stand upu sa začal venovať po desaťročnom neúspešnom pokuse živiť sa hudbou. Akonáhle prestal spievať a začal nadávať na svoj dogabaný život, konečne sa mu začalo dariť.

So stand up-om teraz už vystupuje po celej Európe. Publiká oceňujú jeho neústupnú úprimnosť, sarkazmus a zraniteľnosť, s ktorou otvorene hovorí o svojich pocitoch (prevažne o existenciálnej panike a nenávisti voči svojim hippie spolubývajúcim). Jackov stand up je hodina urgentnej nenávisti tých najmalichernejších vecí, ktoré každého už aspoň raz vytočili, čo ho robí ideálnym komikom na pondelkový večer.

pondelok / 20:00 hod. / Dungeon Pub / vstup 8 eur

1000 rokov architektúry

Vzdelávanie v uliciach Bratislavy pre seniorov a milovníkov architektúry pokračuje aj v roku 2018. Tretí rok programu je venovaný 150. výročiu založenia Múzea mesta Bratislavy.

Program nájdete TU.

utorok / 15:00 hod. / Múzeum mesta Bratislavy / vstupné 2 eurá

Spánkové apnoe a zdravie

Vnímať starnutie bez stresu a brať ho ako zaujímavú kapitolu svojho života, to je prístup, ktorý sa snaží do povedomia Bratislavčanov v dôchodkovom veku vniesť nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ. Pravidelne organizuje v kaviarni Berlinka stretnutia Bratislavčanov nad 60 rokov na Čaji o piatej.

Syndróm spánkového apnoe je poruchou regulácie dýchania. Ak sa chcete dozvedieť viac, poznačte si túto zaujímavú prednášku do vašich kalendárov.

utorok / 15:00 hod. / Dom Quo vadis / vstup voľný

Večer úspešných žien

Podarilo sa im preraziť a vybudovať si renomé vo svojej oblasti i v slovenskej spoločnosti. Príďte sa inšpirovať príbehmi šikovných žien, ktoré dosiahli výnimočný úspech vlastnými silami.

O svojich životných skúsenostiach od úplných začiatkov až po súčasné zdary budú hovoriť Elena Kohútiková, Baša Števulová a Barbara Ukropcová.

utorok / 19:00 hod. / Dunaj˜ / vstup 7 eur

Cestovateľské kino v Novej cvernovke: Černobyľ

Ucelený obraz približne 40 rokov, studenej vojny a rusko-ukrajinských vzťahov. Dokument nie je propagáciou turistických zájazdov v dostupných zónach. V komentovanom sprievode Martina Dubeňa z Chernobylwel.come sa zameriate na černobyľskú zónu.

Na to, čo bolo pred ňou, ako vznikla a aký je jej stav v súčasnosti. Akú kvalitu má život, ktorý vedú samousadlíci v jednotlivých zónach? Vrátime sa ku rekonštrukcii vzniku katastrofy a jej konkrétnych následkoch.

Výťažok zo vstupného bude venovaný samousadlíkom žijúcim v černobyľských zónach.

streda / 19:00 hod. / Nová Cvernovka / vstupné 6 eur

Nová doba. 1920 – 1930

Staré Mesto v spolupráci s občianskym združením Swingmánia pripravili cyklus zaujímavých prednášok, ktoré pútavým spôsobom priblížia obyvateľom Bratislavy obdobie prvej polovice minulého storočia. Prednášky o histórii módy, hudby, tancov či architektúry v období rokov 1900 – 1950 nám ukážu tie najkrajšie ale i tienisté stránky života našich starých rodičov.

streda / 18:00 hod. / Pistoriho palác / vstupné 3 eurá

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame