KAW Rôzne

Tajomné deky v bratislavskej MHD: Poznáme dobrodinca, ktorý ich má na svedomí

O pohodu cestujúcich v často nevykúrených spojoch bratislavskej MHD sa pred pár dňami postaral neznámy fantóm. Zistili sme, že je ním šikovný majster slovných hračiek.

Ilustračný obrázok k článku Tajomné deky v bratislavskej MHD: Poznáme dobrodinca, ktorý ich má na svedomí
4
Galéria

Bratislavská mestská hromadná doprava vyštartovala cez víkend so zaujímavou výbavou. V niektorých spojoch na cestujúcich čakali na sedadlách pekne zložené teplé deky s nápisom MHDečka. Kto stojí za milou hrejivou pozornosťou v týchto poriadne mrazivých dňoch, bolo až doteraz veľkou záhadou.

Fantóm sa priznal

Takmer každej záhade sa však po čase príde na koreň. Dobrodinec, ktorý prichystal milú pozornosť do bratislavskej MHD, sa redakcii Bratislava24.sk k svojmu činu po pár dňoch sám priznal. Reagoval tak na viaceré články v médiách aj na pozornosť cestujúcich, u ktorých mal nápad s dekami úspech.

„Chcel som upozorniť najmä na témy, ktoré sa v bratislavskom dopravnom podniku dlhodobo neriešia,“ zveril sa pôvodca nápadu Slavomír Artim na svojom blogu. Zároveň je rád, že sa ľudia aj niektoré médiá problematiky chytili a začali písať. A že neostalo iba pri zime v autobusoch a na pretras prišli aj ďalšie témy.

„MHDečka ako prikrývka v spojoch je v praxi pravdepodobne blbosť, ale minimálne išlo o pokus vyvolať diskusiu a povzbudiť Dopravný podnik, aby sa v tých pozitívnych zmenách posnažil ešte o čosi viac. Ak máte na srdci voľačo aj vy, napíšte im,“ vyzýva Artim.

Majster slovných hračiek

Slavomír Artim, autor nápadu s MHDečkami je šikovný majster slovných hračiek. Tak vlastne skrsla aj myšlienka so zaujímavým spojením slova MHD a dečka. „Niekedy mi slovné hračky prídu na rozum len tak. Táto vznikla v jedno januárové ráno, keď som tradične nadával na vymrznutý autobus bratislavskej MHD,“ vysvetľuje Slavo.

„Nový obrázok na mojej webovej stránke – Dyslektikovej fanpage – by asi nevystihol moju každodennú frustráciu a tak som to potiahol trochu ďalej. Kúpil som 4 deky, nechal vyšiť nápis a vybral sa cez víkend na výlet Bratislavou. Jedného šoféra som asi nasrdil, lebo mi pri vystupovaní privrel tašku do dverí. Ale tak lepšie ako mňa,“ dodáva už známy fantóm, ktorý urobil radosť cestujúcim a otvoril viaceré „MHDečkárske“ témy.

Deky v MHD
4
Galéria
Zdroj: Revízori Bratislava FB
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM