Rôzne

HLASUJTE: Odviezli ste sa už novými elektrobusmi?

V uliciach Bratislavy už takmer tri týždne jazdia nové elektrobusy. Stihli ste ich už otestovať?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Odviezli ste sa už novými elektrobusmi?
11
Galéria
Zdroj: TASR

Od 26. januára 2018 sa Bratislava pridala k ďalším slovenským mestám (Košice, Šaľa a Poprad), ktorých ulice brázdia elektrické batériové autobusy. V hlavnom meste zatiaľ jazdia len štyri elektrobusy, a to na linkách č. 27, 53 a 151.

Ďalších 14 zakúpených elektrobusov zaradí Dopravný podnik Bratislava (DPB) do prevádzky postupne do konca júna tohto roku. Plánujú ich využívať na linkách č. 43, 52, 65, 66, 80 a 94. DPB rozšíril svoj vozidlový park o 16 vozidiel s dĺžkou 12 metrov a dva mini elektrobusy s dĺžkou 9 metrov.

Moderná výbava

Všetky elektrobusy sú nízkopodlažné, plne klimatizované, s vnútorným aj vonkajším kamerovým systémom. Všetky sú vybavené modernými technológiami, nebude chýbať ani wifi pripojenie či USB nabíjačky. Dojazd vozidiel je približne 160 km na jedno nabitie.

Elektronabíjacie stanice budú primárne vo vozovni Krasňany a taktiež vo vozovni Jurajov Dvor. DPB plánuje aj vybudovanie dvoch nabíjacích miest na trase elektrobusov na Kollárovom námestí a na Patrónke.

Elektrobusy využívajú zatiaľ najmä cestujúci v Dúbravke (linka č. 27) v Novom Meste (linka č. 151) a tí, ktorí cestujú z Vajnôr na Trnavské mýto alebo opačným smerom (linka č. 53). Mali ste už aj vy možnosť vyskúšať si jazdu v novom elektrobuse? Hlasovať môžete do štvrtka 15. februára do 12:00 hod. So svojimi dojmami z nových ekologických vozidiel sa zároveň môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Zdroj: YouTube.com
Nové elektrobusy v Bratislave
11
Galéria
Zdroj: DPB, a. s.
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM