Rôzne

Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska

Stráviť dovolenku v príjemnom horskom prostredí Dolného Rakúska, odkiaľ sa dá jednoducho dostať do vinárskych oblastí, je ideálne pre dvojice i rodiny s deťmi.

Ilustračný obrázok k článku Štyri tipy na letné výlety do prírody a do hôr Dolného Rakúska
4
Galéria

Leto je na dovolenku ako stvorené. Stráviť ju v príjemnom horskom prostredí Dolného Rakúska, odkiaľ sa dá jednoducho dostať do vinárskych oblastí, je ideálne pre dvojice i rodiny s deťmi. V Dolnom Rakúsku sa nachádza približne 15-tisíc turistických trás – horských cestičiek i tematických trás na rovinatejších pláňach a terénoch.

Nielen krajina Dolného Rakúska je rozmanitá, ale aj jednotlivé turistické chodníčky. Na svoje si prídu tak rodiny, ako aj športovci či dvojice túžiace po dobrodružstve. Leto sa dá stráviť v horách, v prírodných parkoch a na tematických chodníkoch, ktoré priam vyzývajú k objavovaniu.

Waldviertel

Turistami obľúbený región Južný Waldviertel ponúka okrem troch „tisícoviek“ na spoznávanie aj malé dedinky Moorbad Harbach, Zwettl a Yspertal. Turisti v nich môžu načerpať energiu pred vydaním sa na mystickú cestičku Druidov Druidenweg-Ysperklamm, na výlet po panoramatickej ceste Nebelstein-Panoramaweg či po objavovaní vodných zázrakov na idylickej cestičke Wasserwunderweg.

Viedenské Alpy

Okrem takmer 300-kilometrovej Cesty viedenským alpským oblúkom a 10 turistických hotelov, ponúkajúcich súkromie a pohodlie, na výlete za krásami Dolného Rakúska si môžu výletníci obzrieť aj známe turistické dedinky Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg. V ich okolí je k dispozícii viacero možností na zaujímavé výlety a tiež možnosť si zvoliť vychádzku ušitú priamo na mieru. Pri východe slnka sa môžete na túre nazvanej „Schneeberg plný superlatívov“ šplhať až na vrchol v spoločnosti skúseného sprievodcu Petera Großa.

Horské chaty a salaše

V horách Dolného Rakúska si na svoje príde naozaj každý. Horské chaty i salaše ponúkajú prvotriedne služby, jedlo a pohostinnosť. V ich okolí sa nachádzajú nádherné pastviny, výhľady z nich sú neoceniteľné. Spoločnosť Hochkar Bergbahnen získala od Združenia lanoviek a vlekov Rakúskej hospodárskej komory ocenenie Najlepšia rakúska letná horská dráha. Týmto ocenením sa môžu pochváliť tiež zážitkový salaš Mönichkirchen a lanovka Rax-Seilbahn. Putovanie od chaty k chate bez problémov zvládne každý – od malých detí až po alpinistov.

Tematické chodníky

Výlety na vrcholky hôr môžu byť zaujímavé aj pre rodiny. Môžu sa tam dopraviť lanovkou, aby mali dostatok síl na objavovanie zaujímavých turistických chodníkov. Dospelí i deti zvládnu cestu po Hojdačkovom chodníku v Mönichkirchen am Wechsel, kde na nich čaká 13 zastávok s hojdačkami a hojdacími zábavnými prvkami. Na Drevenom chodníku v údolí Mendlingtal majú turisti možnosť spoznať posledné funkčné zariadenie na splavovanie dreva v Európe.

Výnimočný zážitok ponúkajú aj trasy vedúce po Ötschergräbene, Hagenbachklamme, národnom parku Donauauen neďaleko Viedne či výlet k vodopádom Myrafälle v Muggendorfe.

Ďalšie tipy na výlety do prírody v Dolnom Rakúsku nájdete TU.

Informácie ku konkrétnym tipom TU. Tematické túry TU.

Dolné Rakúsko - výlety
4
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM