Správy Samospráva

Spoznajte nové trasy v bratislavských lesoch: Autobus MHD vás odvezie hlbšie do prírody

Vďaka využitiu MHD si výletníci môžu zvoliť viaceré trasy a prejsť z jedného konca lesoparku na druhý.

Ilustračný obrázok k článku Spoznajte nové trasy v bratislavských lesoch: Autobus MHD vás odvezie hlbšie do prírody
8
Galéria
Foto: t s / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Jarné dni lákajú Bratislavčanov do prírody. Najmä tých, ktorí sa radi vyvezú až do hĺbky lesa, poteší správa o posilnení spojov MHD.

Autobusom až na Kačín

Od 27. marca až do konca októbra budú všetky linky do lesoparku počas voľných dní premávať v zlepšenom režime v čase od 8.30 do 19.30 hod. Cestujúci sa tak opäť dostanú aj do obľúbenej lokality Kačín. Bratislava24 o tom informovala hovorkyňa bratislavského dopravného podniku Ľubica Melcerová.

Linka 43 tak od zastávky Železná studnička bude striedavo každých 40 minút premávať do Lesoparku a na Kačín. Medzi Patrónkou a Železnou studničkou bude interval medzi spojmi naďalej 20 minút.

Na linke 52, ktorá premáva z Vajnôr do Rače na Potočnú, odkiaľ sa dá dostať k obľúbenému výletnému miestu Biely kríž bude MHD premávať každých 30 minút od 8.30 do 19.30 hod. „Časy odchodov budú nastavené tak, aby cestujúci stíhali prípoj na električkovú linku 3 na zastávke Detvianska,“ pripomenula Melcerová.

Aj obľúbená linka 144, ktorá spája Kolibu a Kamzík, bude premávať dlhšie. Výletníkov odvezie rovnako od 8.30 do 19.30 hod., pričom na Kolibe bude mať prípoje na linky 203 a 145 (linka, ktorá nahradí pôvodnú linku 44).

Spoznajte nové trasy v lese

„Posilnením MHD v týchto lokalitách poskytneme cestujúcim zvýšený komfort a zároveň odľahčíme už teraz plné cesty a parkoviská. Ďalšou výhodou je, že turisti sa nemusia vrátiť na rovnaké miesto odkiaľ prišli a majú tam zaparkované auto. Vďaka využitiu MHD môžu zvoliť viaceré trasy a prejsť z jedného konca lesoparku na druhý,“ pripomenul predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Ilustračné foto

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM