Správy Samospráva

Pozrite sa na tú nádheru: V mestských lesoch sprístupnili novú turistickú trasu

Nový úsek turistickej trasy vedie od Sparísk nad Peknou cestou v smere na Biely kríž.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite sa na tú nádheru: V mestských lesoch sprístupnili novú turistickú trasu
7
Galéria
Zdroj: Marek Velček

Bratislavské mestské pesy sú bohatšie o nový turistickú a bežeckú trasu. Tri kilometre dlhý úsek vedie od Sparísk nad Peknou cestou v smere na Biely kríž.

Alternatíva

„Trasa je alternatívou k rušnej asfaltke, ktorú využívajú peší turisti spolu s množstvom cyklistov a vznikajú tu konfliktné situácie. Vo voľné dni je tu už príliš plno, pre peších sme preto vybudovali samostatný chodník lesom, kde nájdu pokoj,“ uviedli Mestské lesy Bratislava.

Nová trasa je určená pre peších turistov a bežcov. Aktuálne je možné využívať prvú polovicu trasy, ktorá už je dokončená. Do začiatku rekreačnej sezóny dokončia Mestské lesy aj zvyšný úsek v smere na Biely kríž. Trasa bude súčasťou Štefánikovej magistrály. „Režim na asfaltovej ceste zostane rovnaký, t. j. zmiešaná cesta pre peších, cyklistov a autá údržby lesoparku,“ uviedla organizácia.

Trasa sa začína na Spariskách pri informačnej tabuli a momentálne končí na Prostrednom vŕšku, kde sa ľudia pripoja na pôvodnú asfaltku v smere na Biely kríž (červená značka). V teréne je trasa dočasne označená šípkami na stromoch a drevenými kolíkmi v zemi, kým nebude hotové turistické značenie.

Bratislavská príroda

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM