Správy Samospráva

Sídlisko zaplaví zeleň: Uprostred betónovej džungle zasadia stovky stromov

Na mieste, kde spílili stromy, už pribudli jamy, do ktorých zasadia nové.

Ilustračný obrázok k článku Sídlisko zaplaví zeleň: Uprostred betónovej džungle zasadia stovky stromov
7
Galéria

Mestská časť Vrakuňa musela vysvetľovať niektorým nespokojným občanom, prečo odstraňuje stromy. Všetky, ktoré išli dole, však boli choré a potenciálne nebezpečné. Na ich miesto už pribúdajú nové stromy.

Lesopark

Samospráva plánuje vysadiť 300 stromov. Už vyhĺbila jamy, pričom ako prvé zasadí stromy do Vrakunského lesoparku. Plánuje s tým začať už v pondelok (29.3.).

„Pribudne tam 140 stromov, ako náhradná výsadba za vypílené stromy, ktoré boli v havarijnom stave. Preto vás prosím, aby ste dovtedy dali v lesoparku pozor. Jamy sú opáskované, ale viete ako sa vandali v poslednom čase správajú a záškodník môže pásku ľahko odtrhnúť,“ píše na svojom facebooku starosta Vrakune Martin Kuruc.

Ako starosta dodáva, v spolupráci s Magistrátom Bratislavy pracuje na výsadbe v ďalších lokalitách Vrakune.

„Z tejto spolupráce pribudne v marci a apríli ďalších cca 130 stromov. Veľmi ma to teší, že teraz na jar, keď sa príroda prebúdza a začína zeleň kvitnúť, tak vo Vrakuni pribudne cca 300 nových stromčekov. Áno, niektorí hovoria, že nový strom nenahradí starý veľký strom, ale nad tým sa dá polemizovať. Aj keď sa jednalo o starý a hrubý strom, ale bol suchý a neprinášal našej klíme a zeleni žiaden úžitok na rozdiel od mladého vitálneho stromu,“ uzatvára Martin Kuruc.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM