Nina Táborská Rôzne

Prokurátor neuspel: Linka RegioJetu z Banskej Bystrice do Bratislavy nie je ohrozená

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR sa nestotožnilo s protestom banskobystrického prokurátora, ktorý počas leta napadol licenciu autobusovej linky Banská Bystrica-Nitra-Bratislava. Tú dopravcovi vydal Banskobystrický samosprávny kraj.

Ilustračný obrázok k článku Prokurátor neuspel: Linka RegioJetu z Banskej Bystrice do Bratislavy nie je ohrozená
Zdroj: Dnes24.sk

Informoval o tom Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet s tým, že v spochybňovaní licencie vidí iba boj miestnych a regionálnych politikov Nitrianskeho a Bratislavského kraja, ktorí sa údajne opakovane snažili pripraviť občanov o túto autobusovú linku.

„Prokurátor podal 17. augusta tohto roka protest proti udeleniu našej licencie a konštatoval, že každý cestovný poriadok v autobusovej doprave môže obsahovať iba identické spoje. To znamená, že všetky musia mať rovnakú začiatočnú i konečnú zastávku a zastavovať na všetkých zastávkach. Pretože niektoré spoje RegioJetu idú z Banskej Bystrice do Bratislavy, niektoré premávajú len na časti trasy z Nitry do Bratislavy a jeden spoj zastavuje aj v Seredi, mal podľa jeho názoru RegioJet žiadať o tri rôzne licencie na tri rôzne linky. A to Banská Bystrica-Nitra-Bratislava, Nitra-Bratislava a Nitra-Sereď-Bratislava,“ priblížil Jančura.

Podľa neho však názor prokurátora bol v celkovom rozpore s každodenným fungovaním verejnej dopravy na Slovensku. Ak by jeho protestu nadriadené inštitúcie vyhoveli, musela by sa zastaviť celá autobusová doprava na Slovensku, vrátanie spojov konkurencie.

„Na Slovensku takto funguje 96 percent autobusových spojov. V rámci jedného cestovného poriadku jazdia niektoré spoje po celej trase, niektoré idú po časti trasy, rovnako ako niektoré idú po odlišnej trase, alebo zastavujú len na vybraných zastávkach,“ zdôraznil Jančura.

Ako poznamenal, „hoci sa nás konkurencia snaží rôznymi nekalými praktikami vytlačiť z trhu, RegioJet sa nevzdá a bude naďalej bojovať proti korupcii a klientelizmu“.

„Žlté autobusy“ prepravili za deväť mesiacov, teda od začiatku platnosti licencie, na trase Banská Bystrica-Nitra-Bratislava vyše 350-tisíc cestujúcich. Podľa Jančuru linku opäť posilnia. „V rannej špičke pridáme spoj z Nitry do Bratislavy o 06.00 h a v popoludňajšej špičke z Bratislavy do Nitry o 16.30 h,“ dodal majiteľ RegioJetu.

Prečítajte si tiež:

Kauza Vitajte v kraji klientelizmu a korupcie naberá na obrátkach. RegioJet v ostrej kampani v Bratislave pokračuje

RegioJet prichádza s veľkou novinkou! Plánuje spustiť autobusovu linku na trase Bratislava – Viedeň

RegioJet prepravil od januára vlakmi a autobusmi 5 miliónov ľudí

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM