Rôzne Správy

Pripravte sa na ruch strojov: Neďaleko Miletičky sa bude stavať

Spustenie výstavby predpokladá investor v máji 2021 a jej ukončenie začiatkom roka 2022.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na ruch strojov: Neďaleko Miletičky sa bude stavať
Zdroj: EIA

V Ružinove na Trenčianskej ulici plánuje investor 3 Plus Invest vybudovať ubytovacie zariadenie v areáli bývalých mraziarní. Zariadenie má slúžiť pre ubytovanie zamestnancov areálu a okolitej podnikateľskej zóny. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ubytovanie aj služby

Pozemok, kde plánuje investor stavať, je ohraničený Klincovou ulicou, areálom bývalých mraziarní, Trenčianskou ulicou a areálom administratívnych budov. „Navrhovaná stavba doplní vybavenosť areálu o ubytovacie zariadenie a s tým spojené služby pre pracovníkov areálu a zóny,“ spresňuje investor v zámere. Okrem ubytovania majú byť v objekte ponechané služby, ktoré sa aj v súčasnosti v areáli nachádzajú, a to filmové reklamné ateliéry s administratívou i kancelárie.

Budova má mať šesť plných nadzemných podlaží a jedno redukované siedme nadzemné podlažie. Plánuje sa vybudovať 96 ubytovacích jednotiek. Investor chce postaviť aj 92 parkovacích miest v podzemných podlažiach. Strecha budovy má byť riešená ako vegetačná.

Celkové náklady na stavbu odhaduje investor na zhruba 14,5 milióna eur.

Spustenie výstavby predpokladá v máji 2021 a jej ukončenie začiatkom roka 2022. Investor podotýka, že termín začiatku stavby je podmienený právoplatnými rozhodnutiami.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie