KAW Rôzne Správy

Na Kamenné námestie sa vracia PRIOR: Zatiaľ len nápisom a gastro prevádzkami + FOTO

Obchodný dom v centre Bratislavy bude mať jednu z najväčších gastrozón v meste.

Ilustračný obrázok k článku Na Kamenné námestie sa vracia PRIOR: Zatiaľ len nápisom a gastro prevádzkami + FOTO
11
Galéria
Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Pred pár dňami vzbudilo najmä u starších Bratislavčanov záujem logo, ktoré sa vrátilo na strechu bývalého Priora na Kamennom námestí. Včera pribudla ďalšia novinka, ktorou je otvorenie gastrozóny v budove. Má ísť o jednu z najväčších gastroprevádzok v hlavnom meste.

Vlastníkom budovy obchodného domu sa za sumu niekoľkých desiatok miliónov eur stal v januári 2019 žilinský podnikateľ, ktorý budovu označil za „klenot v centre mesta.“ Obchodnými partnermi v spoločnosti Obchodný dom Bratislava je Trabelssieho firma SIRS – Investment a spoločnosť GPR Invest.

Zvíťazil Prior

Nový majiteľ, vedomý si skvelej polohy budovy v centre mesta, mal s bývalým Priorom veľké plány. V hre boli aj viaceré názvy, medzi nimi aj OD Prešporok. Zvíťazil však starý známy Prior, na ktorý si Bratislavčania ľahko zvyknú. Názov obchodu s magistrátom konzultovať nemusel, keďže budova je jeho súkromným majetkom.

„Majiteľ obchodného domu s Metropolitným inštitútom Bratislavy konzultoval čistiace práce, tiež odstraňovanie menších prvkov pri budove, ktoré neboli súčasťou pôvodnej stavby, alebo dopĺňanie osvetlenia. Osadenie loga Prior majiteľ s Metropolitným inštitútom Bratislavy nekomunikoval,“ informovala Bratislava24 hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová.

Nové gastroprevádzky

Plán nového majiteľa otvoriť gastroprevádzky v prvom štvrťroku 2020 nevyšiel aj vďaka prvej vlne koronavírusu, ktorá celý proces spomalila. Od včera (24.9.) sa však už v Priore môžete dosýta najesť v originálne a tak trocha retro zariadenej gastroprevádzke.

Food court má zatiaľ otvorených 80 percent gastroprevádzok. Dokopy ich, možno už o mesiac, bude štrnásť s kapacitou až 500 miest.

V Priore budeme môcť ochutnať jedlá z rôznych končín sveta. „Máme tu slovenskú kuchyňu, portugalskú, indickú, vietnamskú, čínsku, iránsku, izraelskú, Blízky Východ a rôzne iné chute,“ povedal Trabelssie pri otvorení gastrozóny.

Ak si chcete pripomenúť minulosť Kamenného námestia s jeho centrálnou stavbou, na prízemí si môžete pozrieť výstavu, ktorá je spomienkou na dobu, kedy sa Prior Bratislava otváral. Hoci sa majiteľ vrátil k pôvodnému názvu, pestrosťou a dizajnom prevádzok vtedajší Prior zatiaľ nepripomína a mnohí ľudia sa pri nákupe cítia skôr ako na rýchlo „pozbúchanom“ trhovisku.

Fasáda by sa meniť nemala

Dôležité je ešte pripomenúť, že fasádu budovy Trabelssie narušiť nechce. Bratislavčania sa teda zatiaľ nemusia báť výrazných vonkajších zmien architektonicky významnej stavby.

„Magistrát s majiteľom obchodného domu konzultujeme najmä zásahy vo verejnom priestore, ktoré sa budú postupne diať na Kamennom námestí a v jeho okolí, rovnako je ako jeden zo zainteresovaných účastníkov zapojený do architektonickej súťaže formou súťažného dialógu na Živé námestie, ktorá aktuálne prebieha,“ doplnila Rajčanová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM