ESL Krimi

Pivko a kolobežka? V žiadnom prípade, inak vám hrozí mastná pokuta!

Alkohol na cesty nepatrí, dokonca ni v tom prípade, ak šoférujete kolobežku!

Ilustračný obrázok k článku Pivko a kolobežka? V žiadnom prípade, inak vám hrozí mastná pokuta!
4
Galéria
Zdroj: TASR

Osoby na elektrickej kolobežke nie sú považované za chodcov. Upozorňuje Polícia Slovenskej republiky. Kolobežkári sú totiž vodiči nemotorových vozidiel, u ktorých na pohon slúži okrem ľudskej sily aj pomocný motorček.

„Netreba zabúdať na to, že s jazdou na e-kolobežke sa spájajú isté pravidlá, ktoré by mal každý vodič dodržiavať. Medzi tieto pravidlá zaraďujeme aj to, že osoba, ktorá šoféruje elektrickú kolobežku nesmie byť pod vplyvom alkoholu. Neplatí to iba v prípade jazdy v obci/meste alebo na ceste vyhradenej pre cyklistov aj v tomto prípade však nesmie hodnota alkoholu v krvi presiahnuť 0,5 promile,“ varuje polícia na svojom" facebooku":https://www.facebook.com/…952047060659.

Nehoda v Petržalke

V tejto súvislosti bratislavskí dopravní policajti objasňujú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v Petržalke.

„44-ročný muž viedol elektrickú kolobežku po chodníku na Romanovej ulici, pričom sa plne nevenoval vedeniu tohto nemotorového vozidla. Následne kolobežkár stratil rovnováhu, spadol na zem v dôsledku čoho utrpel zranenie, ktoré mu na mieste ošetrili privolaní záchranári. Vykonanou dychovou skúškou mu policajti namerali 0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,04 promile. Za takéto konanie môže byť uložená pokuta až do výšky 800 eur,“ dodáva polícia.

Elektrické kolobežky sa v Bratislave stali obľúbeným dopravným prostriedkom, ktorý výrazne dokáže ušetriť čas pri preprave v preplnenom meste, však aj v tomto prípade je potrebné dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky.

„Jazdite s rozumom a rešpektom k svojmu okoliu,“ vyzýva Policajný zbor Slovenskej republiky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM