Rôzne

Petržalka je opäť o krok bližšie k výstavbe električkovej trate

Električku v Petržalke až po jej konečnú stanicu považuje starosta Petržalky za konkrétny príspevok k Európskemu týždňu mobility.

Ilustračný obrázok k článku Petržalka je opäť o krok bližšie k výstavbe električkovej trate
9
Galéria

Petržalský stavebný úrad vydal Oznámenie o začatí územného konania na stavbu Nosný systém MHD, na jeho druhú časť od Bosákovej ulice po Janíkov dvor. Bratislava24.sk o tom informovala Silvia Vnenková z Miestneho úradu Petržalka.

Výstavba trate

„Je to teda ďalší krok k výstavbe 2. etapy električkovej trate. Ten posledný by mal byť v roku 2023,“ dodala Vnenková. Oznámenie už stavebný úrad rozposlal všetkým účastníkom konania a dotknutým orgánom, oznámil to tiež na verejnej tabuli. Teraz budú plynúť zákonné lehoty, kedy môžu účastníci konania a dotknuté orgány toto oznámenie pripomienkovať, prípadne podávať k nemu návrhy.

„Keďže výstavba električkovej trate je našou prioritou, všetky pripomienky vyhodnotíme v čo najskoršom možnom čase, aby sme hneď potom mohli vydať územné rozhodnutie, čo bude ďalší krok k tomu, aby sa električka až do Janíkovho dvora stala realitou v stanovenom termíne. Teraz je na hlavnom meste ako investorovi, aby dodal úplnú dokumentáciu, aby sa neopakovali chyby z 1. etapy,“ povedal petržalský starosta Vladimír Bajan.

Električku v Petržalke až po jej konečnú stanicu považuje starosta za konkrétny príspevok k Európskemu týždňu mobility, ktorý by nepochybne prispel k tomu, aby Petržalčania nechali svoje autá doma a využívali viac MHD. A možno nielen v tomto týždni.

Električková trať v Petržalke
9
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie