Aktualizované KAW Rôzne Správy

Otrasný prípad z Ružinova: V zapratanom byte plnom špiny žilo s majiteľkou 25 psov

O nezodpovednosti a hrozných hygienických návykoch majiteľky sa na Ostredkoch vedelo. Že v otrasných podmienkach nájdu desiatky psov, nik netušil.

Ilustračný obrázok k článku Otrasný prípad z Ružinova: V zapratanom byte plnom špiny žilo s majiteľkou 25 psov
13
Galéria

Keď hasiči včera na Zimnej ulici v Ružinove otvorili dvere na jednom z bytov, naskytol sa im otrasný pohľad. V zaprataných izbách plných špiny, odpadkov a handier našli 25 psov. Úbohé zvieratá žili s majiteľkou, ktorá ich nevenčila a tak nemali inú možnosť ako vykonať potrebu v byte.

Žili v otrasných podmienkach

„Včera (28. 1.) sa skončil cca 10 rokov trvajúci smutný príbeh zo Zimnej ulice, kde si susedia nevedeli poradiť s neprispôsobivou obyvateľkou,“ informujú o prípade obyvatelia Ostredkov na sociálnej sieti.

Keď hasiči v prítomnosti polície otvorili dvere, chlpáčov sa ujala Sloboda zvierat, ktorá zvieratá odniesla do útulku.

„Na včerajší pohľad z okna, len tak rýchlo nezabudnem. Bolo to veľmi smutné. Veru už dlhšie sa vedelo, že tam majú psíkov. Žili sme v domnienke, že troch. Ale vraj ich tam bolo až 25. Veľakrát keď som chodila ráno o 6-tej do práce a bolo počuť štekot a ich majiteľka spokojne cestovala so mnou v MHD. Držím prsty a prajem veľa síl, aby sa to dotiahlo do konca,“ napísala susedka „podarenej“ majiteľky psov, pani Katarína.

O nezodpovednosti a otrasných hygienických návykoch majiteľky sa na Ostredkoch vedelo. „Riešili sme to 5 rokov. Súd sme aj vyhrali, len tu všetko strašne dlho trvá. Vždy sme natrafili na policajtov, ktorí tvrdili, že nemôžu ísť dnu. Minulý rok stáli pred dverami mestský policajti, ale jednoducho nič. Nie sme ohrození na živote, tak nemôžu ísť do bytu. Pravdu pochopili až včera. Teraz je dôležité ju prinútiť, aby to vypratala. Sama to nespraví. Musí byť tlačená zo všetkých strán. A musí sa konať rýchlo,“ okomentoval prípad ďalší zo susedov.

Psíkov „zachránil“ vytopený byt

Ako informoval portál denníka Nový Čas hovorca Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave, „hliadky boli v súvislosti s prípadom vyslané na predmetnú ulicu z dôvodu asistencie poruchovej službe, nakoľko došlo k vytopeniu jedného z bytov. Po otvorení sa tam nachádzalo približne 25 psov a za asistencie pracovníkov Slobody zvierat boli z bytu prevezení na veterinárnu prehliadku.“

Psíci sa v súčasnosti nachádzajú v útulku Slobody zvierat a po ošetrení budú ponúknuté na adopciu.

Záchrana psov zo zaprataného bytu v Ružinove
13
Galéria

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM