Aktualizované KAW Rôzne Správy

Dráma s najhorším koncom: Malý psík nemal šancu prežiť

Po tom, ako agresívna sučka v Ružinove usmrtila dvoch menších psíkov, je tu ďalší prípad, ktorý sa skončil smrťou bezbranného tvora.

Ilustračný obrázok k článku Dráma s najhorším koncom: Malý psík nemal šancu prežiť
Zdroj: facebook.com/Devínska Nová Ves

Prípadov, kedy sa pes vymkne spod kontroly majiteľa, je v Bratislave čoraz viac. Nedávno sme vás informovali o tom, ako mohutná sučka v Ružinove napáda menšie rasy. Za obeť jej padli už dvaja menší psíci. Podobná udalosť sa stala cez víkend aj v Devínskej Novej Vsi.

Menší psík neprežil

Dráma sa odohrala na Ľubovníkovej ulici. „Pri venčení napadol nášho malého psíka pes, ktorý utiekol (na fotografii pod článkom) nezodpovednému majiteľovi,“ opisuje smutnú udalosť majiteľka napadnutého psa.

„Psík bol v kritickom stave prevezený na kliniku, kde ho operovali, ale dnes nás, žiaľ, opustil. Plačeme a smútime celá rodina,“ pokračuje v statuse na sociálnej sieti pani Monika. Udalosť bola o to dramatickejšia, že pri útoku bolo aj dievča – tínedžerka, ktoré sa s napadnutým psíkom prechádzalo.

„Toto sa vôbec nemuselo stať, pokiaľ by si dotyčný majiteľ plnil svoje povinnosti,“ dodáva na záver Monika. Podľa príspevkov na sociálnej sieti nebol prípad ojedinelý. Spomínaný pes už prenasledoval a aj napadol viac menších chlpáčov v Devínskej Novej Vsi.

Polícia po spomínanej udalosti majiteľa agresívneho psa našla. Majiteľka zabitého psíka podala trestné oznámenie na majiteľa agresívneho psa a aj sťažnosť na mestskú políciu, ktorá podľa jej slov v kritickej chvíli nezasiahla, hoci bola pri tom, keď sa dráma odohrala.

„Postup zasahujúcej hliadky bude riadne prešetrený a v prípade, ak budú zistené z ich strany akékoľvek pochybenia pri zásahu, budú voči nim vyvodené pracovno-právne dôsledky,“ informoval Bratislava24 hovorca mestskej polície v Bratislave Peter Pleva. Dodal tiež, že zo strany mestskej polície bol majiteľ agresívneho psa ešte pred spomínanou udalosťou riešený v blokovom konaní pre porušenie príslušného ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.

Pes mal byť na vôdzke

Podľa Slobody zvierat je v takomto prípade porušený Zákon o veterinárnej starostlivosti. „Podľa tohto zákona je majiteľ povinný zabezpečiť psa proti úniku,“ informoval Bratislava24 hlavný inšpektor Slobody zvierat Jozef Chmel.

Zákon uvádza, že vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

Zatiaľ ešte nie je ešte jasné, čo sa bude s prípadom nezvládnutého psa ďalej diať. Záležitosť budeme sledovať.

Stalo sa v Bratislave:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM