KAW Rôzne Správy

Kelly hľadala celá Bratislava: Psík, ktorý bol "živým terčom", sa našiel doráňaný a vychudnutý

Sučka prešla strastiplnú cestu. Bola uzimená, na packách mala obrovské pľuzgiere od asfaltu v meste a od mrazu v lese.

Ilustračný obrázok k článku Kelly hľadala celá Bratislava: Psík, ktorý bol "živým terčom", sa našiel doráňaný a vychudnutý
12
Galéria

Možno si aj vy z času na čas všimnete plagátik, ktorý informuje o tom, že sa stratil psík. Je ich v Bratislave mnoho a za každou takouto výzvou sa skrýva osud chlpáča, ktorý ušiel alebo sa jednoducho stratil.

Hľadali ju vo dne aj v noci

Jeden prípad bol však výnimočný. Hľadala sa Kelly, sučka, ktorá zmizla 2. januára 2021. Vyľakala sa a ušla aj s vôdzkou pri večernej prechádzke po Miletičovej ulici. Ľudia, ktorým na nej záležalo, vypísali dokonca 300-eurovú odmenu za jej nájdenie. Do akcie sa zapojilo množstvo psičkárov a ľudí milujúcich zvieratá. Plagátiky viseli takmer vo všetkých mestských častiach Bratislavy. Po Kelly sa pátralo vo dne aj v noci.

„Hľadali sme ju bez jedinej pauzy aj na nemožných miestach. Preverovali sme všetky hlásenia, aj tie najnereálnejšie. Skoro doslova sme spali v reflexných vestách, keby bolo treba v noci okamžite vyraziť. Striedali sme služby vo dne i v noci. Navštevovali sme ľudí bez domova (aj sme podporili ich snahu), prehľadávali sme všetky zákutia Bratislavy,“ popisujú pátraciu ľudia z občianskeho združenia (OZ) Dog Azyl.

Dráma trvala 18 dní

Ľudia zo spomínaného združenia, ktorým Kelly prirástla k srdcu, boli neustále v kontakte s Mestskou políciou Ružinov aj s policajným zborom Bratislava, Národnou diaľničnou spoločnosťou, správou ciest Bratislava, so Železničnou spoločnosťou a ďalšími. Vložili do hľadania všetko svoje úsilie.

„Tisícky prejazdených, stovky prechodených kilometrov, tisícky letákov. Desiatky hodín čakania pri odchytovej klietke, nespočetné množstvo telefonátov a správ,“ vyratúvajú na sociálnej sieti.

V stredu 20. januára sa stalo to, v čo už pomaly ľudia prestávali dúfať. Kelly sa našla! „Prežila 18 dní v rušnom hlavnom meste! Nie, nie je to zázrak. To je Kelly – inteligentná, prefíkaná psia dáma, ktorá už po druhý krát za svoj život prežila peklo na zemi,“ radujú sa ľudia z OZ Dog Azyl.

Kelly našla útočisko v lesíku za zberným dvorom Vrakuňa. Okoloidúci ju tam videli 16. januára. Prezradili ju tiež odtlačky krvavých paciek v snehu, ktoré záchrancov doviedli k jej úkrytu.

„Na packách má obrovské pľuzgiere od asfaltu v meste a od mrazu v lese. V tejto chvíli sme okamžite nastavili odchytovú klietku, na ktorú sme ju pár dní učili, aby sa do nej pokojne išla najesť. Monitorovali sme každý jej pohyb. Prespávala v krmelcoch a živila sa suchým chlebíkom. Na druhý deň sa odvážila podísť ku klietke a najedla sa. Tretí deň už sama vyhľadávala papanie pri klietke a vedeli sme, že prišiel ten správny čas,“ popisuje OZ Dog Azyl.

O pár dní, keď Kelly vošla do klietky, klapli dvierka a sučka bola zas v dobrých rukách. Vychudnutá, uzimená, dehydrovaná, ale živá! Hneď potom ju čakalo ošetrenie u veterinára a teplý domov.

Smutný príbeh Kelly

Sučka má za sebou príbeh, ktorý by si nikto neprial zažiť. Odobrali ju z farmy, kde mali psíkov ako živé terče. „Má v sebe mnoho brokov, má prestrelený sedací nerv a preto bude aj doživotne krívať. Útulok bol pre ňu vykúpením. Kvôli zdravotným problémom bola ale presunutá do dočasnej starostlivosti a v polovici decembra 2020 ju adoptovali do Bratislavy,“ uvádza občianske združenie.

Dnes je už Kelly opäť v dobrých rukách nového majiteľa a užíva si teplo domova.

Mohlo by vás zaujímať

Stratená Kelly - sučka, ktorú hľadali 18 dní
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM