Rôzne

Opravy električkových tratí pokračujú: Na rade je úsek na Detvianskej a Púchovskej ulici v Rači

Stavebné práce plánujú realizovať za úplného vylúčenia električkovej dopravy v spomínanom úseku.

Ilustračný obrázok k článku Opravy električkových tratí pokračujú: Na rade je úsek na Detvianskej a Púchovskej ulici v Rači
20
Galéria

Električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici v Rači plánujú rekonštruovať. Trať už totiž vykazuje pomerne značný stupeň opotrebenia koľajníc. Dopravný podnik Bratislava (DPB) už vyhlásil súťaž na stavebné práce za odhadovaných 2,8 milióna eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Električky jazdiť nebudú

Električková trať sa má rekonštruovať v úseku od zastávky na Čachtickej po začiatok zastávky (smer obratisko) pri Rustaveliho ulici. V rámci opravy sa majú nahradiť panely, namontovať nové koľaje a koľajové konštrukcie, nový kryt električkovej trate a obnoviť a predĺžiť sa majú aj nástupištia.

Stavebné práce plánujú realizovať za úplného vylúčenia električkovej dopravy v dotknutom úseku. Výlukou budú dotknuté električkové linky 3 – Rača – Petržalka, 5 – Rača – Dúbravka a 7 – Rača – Námestie SNP v rannej špičke.

„Nakoľko nie je možné tieto električkové linky viesť odklonovou trasou a je predpoklad zachovania čo najväčšieho rozsahu električkovej dopravy bez nutnosti zavedenia náhradnej autobusovej dopravy, navrhujeme na Čachtickej ulici pred zastávkou cintorín Rača osadiť stavebnú výhybku. Táto umožní obrat obojsmerných električiek s obsluhou zastávky cintorín Rača,“ píše sa v projektovej dokumentácii.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave
20
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie