Rôzne Správy

Odvezte sa do MINULOSTI: Počas leta budú jazdiť v Bratislave historické vozidlá MHD

Cestujúci si budú môcť zaspomínať aj na cestovanie autobusmi i trolejbusmi, ktoré premávali v 70. rokoch, spomienky prinavrátia i vozidlá jazdiace v hlavnom meste pred tromi desaťročiami.

Ilustračný obrázok k článku Odvezte sa do MINULOSTI: Počas leta budú jazdiť v Bratislave historické vozidlá MHD
3
Galéria
Zdroj: imhd.sk

Prvú júlovú sobotu (2. 7.) vypraví Dopravný podnik Bratislava (DPB) do ulíc historické vozidlá na električkovú, autobusovú i trolejbusovú lin­ku.

Viaceré generácie vozidiel

Spustí tak letnú atrakciu, prostredníctvom ktorej môžu obyvatelia i návštevníci hlavného mesta počas víkendov spoznávať dominanty Bratislavy z paluby historických vozidiel bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD). „V prevádzke budú každý víkend a sviatok od 10.00 do 17.00 h, pričom spoje budú premávať v hodinových intervaloch,“ doplnil dopravca.

Na linkách sa vystriedajú električky, autobusy a trolejbusy takmer všetkých generácií 20. storočia.

Z električiek to bude i najstaršie, vyše 100-ročné vozidlo GANZ, ktoré si pamätá ešte časy Rakúsko-Uhorska, ale aj pre Bratislavu typická oblá Tatra T3 v pôvodnom stave, ktorá je svetovým Guinnessovým rekordérom v počte vyrobených kusov,“ priblížil generálny riaditeľ DPB Martin Rybanský.

Cesta do minulosti

Cestujúci si podľa jeho slov budú môcť zaspomínať i na cestovanie autobusmi i trolejbusmi, ktoré premávali v 70. rokoch, spomienky prinavrátia i vozidlá jazdiace v hlavnom meste pred tromi desaťročiami.

Verím, že historické jazdy ulicami Bratislavy prilákajú aj tých obyvateľov Bratislavy, ktorí MHD bežne nevyužívajú,“ uviedla v súvislosti s akciou námestníčka primátora Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Presné trasy historických liniek i podmienky prepravy možno nájsť na webe DPB.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Historická električka
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM