Správy Samospráva

Očkovanie vo veľkom: Na Národnom futbalovom štadióne by sa malo rozbehnúť už tento víkend

Bratislavský samosprávny kraj, ktorý očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zabezpečuje, počíta podľa starostu Nového Mesta R. Kusého s tým, že zo začiatku sa bude očkovať iba cez víkendy.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie vo veľkom: Na Národnom futbalovom štadióne by sa malo rozbehnúť už tento víkend
16
Galéria
Zdroj: TASR

V priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) by malo vzniknúť pravdepodobne najväčšie očkovanie centrum na Slovensku. Fungovať by malo začať už počas najbližšieho víkendu. Na sociálnej sieti to tvrdí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Hovorí, že sa podarila dobrá vec.

Očkovanie vo veľkom

„Okolo dostupnosti očkovania registrujeme v týchto dňoch pomerne dosť napätia, o to viac sa teším každej takejto dobrej správe. V Novom Meste vznikne zrejme najväčšie očkovacie centrum na Slovensku,“ konštatuje Kusý. Podľa jeho informácií by sa malo s očkovaním začať už v sobotu a nedeľu (13. – 14. 3.).

Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zabezpečuje, počíta podľa neho s tým, že zo začiatku sa bude očkovať iba cez víkendy. Keď bude dostatok vakcín, očkovať by sa mohlo aj počas pracovného týždňa. Denne by sa podľa odhadov mohlo zaočkovať 2500 ľudí.

Minimálne riziko

„Som veľmi rád, že sa naplnilo moje želanie, aby Novomešťania a Bratislava získali bezpečné miesto, kde sa bez obáv a zbytočného čakania budú môcť zaočkovať. Navyše, s veľmi dobrou dostupnosťou dopravy,“ podotýka Kusý. Vysokú bezpečnosť má podľa neho zaručovať inteligentná vzduchotechnika doplnená o najmodernejšiu ionizačnú technológiu. Vo vnútorných priestoroch by sa tak mal vzduch kompletne vymeniť 15 minút. „Riziko nákazy je tak úplne minimálne,“ dopĺňa Kusý.

O spustení veľkokapacitného očkovacieho centra plánujú predstavitelia BSK informovať na tlačovej konferencii vo štvrtok (11. 3.). „Kraj tak zásadným spôsobom prispeje k zvýšeniu doterajších kapacít vakcinačných centier a výraznou mierou posilní zaočkovanosť obyvateľov Bratislavského kraja,“ uvádza sa v pozvánke. Miestom konania tlačovej konferencie je NFŠ.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM