KAW Rôzne Správy

OBROVSKÁ vlna pomoci v Petržalke: Ľudia nosia tony potrebných vecí pre UKRAJINU +FOTO

Bratislavčania sa opäť spojili za dobrú vec a ukázali, že majú veľké srdcia. Zbierka pokračuje aj dnes.

Ilustračný obrázok k článku OBROVSKÁ vlna pomoci v Petržalke: Ľudia nosia tony potrebných vecí pre UKRAJINU +FOTO
11
Galéria
Zdroj: Bratislava - Petržalka

V Petržalke aj v ostatných častiach Bratislavy sa kopia veci, ktoré následne naložia do kamióna a smerujú na Ukrajinu. Ľudia dokazujú, že sa vedia spojiť za dobrú vec a pomôcť, keď treba.

Tony užitočných vecí

Požiadavky na to, čo treba najviac, sa menia aj v priebehu dňa. Včera dobrovoľníci naložili ďalšie dva kamióny pomoci, pričom jeden – najmä s pánskym oblečením a liekmi, sa vydal na cestu čo najbližšie ku Kyjevu a druhý s množstvom rozmanitej humanitárnej pomoci smeroval do utečeneckého tábora, ktorý bol zriadený na západnej Ukrajine. Informovala o tom Petržalka na sociálnej sieti.

O dopravu sa tentoraz postaralo Veľvyslanectvо Ukrajiny v SR a Slovenská pošta. Podľa aktuálnych správ v pondelok ráno kamión dorazil na ukrajinské hranice.

V pondelok 28. februára od 09:00 do 18.00 hod. zbierka v Dome kultúry Zrkadlový háj pokračuje.

Aktuálne sa zbiera už len to, čo je najviac potrebné. Ide o zdravotnícky materiál – obväzy a škrtidlá, voľne dostupné lieky, lekárničky, dezinfekcie. Tiež privítajú trvanlivé potraviny ako sú konzervy, sladké tyčinky, džúsy, piškóty. Stále sa zídu aj DEKY, SPIACE VAKY, PÁNSKE OBLEČENIE (PRE VOJAKOV) – zimné bundy a topánky.

Aktuálne informácie o tom, čo je práve potrebné doniesť, nájdete TU.

Odvoz chystajú aj jednotlivci

V Petržalke sa okrem viacerých organizácií našli aj jednotlivci, ktorí sa rozhodli naložiť veci do svojich dodávok a vyraziť takpovediac na vlastnú päsť.

„Zajtra vyrážam na východ. Čo to som nachystal. A veziem, ako mi písala známa z Veľkých Kapušian, hlavne to čo potrebujú najviac. Všetky deky a spacáky, čo máme doma a tiež froté uteráky a hygienické potreby,“ píše na sociálnej sieti Petržalčan Michal a vyzýva svojich známych, aby k nemu doniesli potrebné veci.

Pomoc pre Ukrajinu z Petržalky
11
Galéria
Zdroj: Bratislava - Petržalka

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM