Rôzne

Nová kniha o histórii bratislavských autobusov je plná zaujímavých faktov

Svetlo sveta uzrela nová knižná publikácia venovaná histórii mestskej autobusovej dopravy v Bratislave. Túto jedinečnú knihu môžete mať doma aj vy!

Ilustračný obrázok k článku Nová kniha o histórii bratislavských autobusov je plná zaujímavých faktov
4
Galéria
Zdroj: imhd.sk

Chcete vedieť, aká bola úplne prvá nehoda autobusu v Bratislave, koľko kedysi stáli cestovné lístky, alebo aké autobusy premávali v meste? To a ešte oveľa viac sa dozviete v knihe s názvom „Autobusy v Bratislave 1927 – 2017“.

90 rokov bratislavských autobusov

Nová knižná publikácia, ktorá vyšla v marci tohto roku, mapuje 90-ročnú históriu autobusovej dopravy v hlavnom meste od jej začiatkov až po obdobie pred zavedením elektrobusov na konci roka 2017.

Na 236 stranách ponúka viac ako 450 obrázkov, ilustrácií, tabuliek, archívnych materiálov a fotografií, z ktorých mnohé doteraz ešte neboli publikované. V knihe nájdete aj históriu nočnej MHD, zoznam najdôležitejších míľnikov autobusovej dopravy a mapy vývoja liniek. O novej publikácii informuje portál imhd.sk.

Kde si ju môžete kúpiť?

Autorom knihy je redaktor práve spomínaného portálu Matej Kavacký, ktorý sa dlhé roky venuje histórii bratislavskej MHD. Publikácia je vyvrcholením jeho 13-ročného snaženia a bádania v archívoch.

Ak vás táto kniha zaujala, môžete si ju zakúpiť cez webovú stránku Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy. V blízkej budúcnosti by mala byť k dispozícii aj v niektorých predajniach cestovných lístkov Dopravného podniku Bratislava.

Kniha Autobusy v Bratislave 1927 - 2017
4
Galéria
Zdroj: imhd.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM