KAW Rôzne Správy

Nebudeme sa potiť a nadávať: Klimatizácia pribudla v ďalších autobusoch MHD

Prvé autobusy MHD s doplnenou klimatizáciu sú už na bratislavských cestách.

Ilustračný obrázok k článku Nebudeme sa potiť a nadávať: Klimatizácia pribudla v ďalších autobusoch MHD
8
Galéria
Zdroj: TASR

Mnohí cestujúci bratislavskej MHD môžu potvrdiť, že každý autobus, v ktorom sa človek nepotí, je dobrý! Toto leto pribudli opäť vozidlá, do ktorých nainštalovali klimatizáciu.

Viac klimatizovaných autobusov

„V posledných týždňoch sa do premávky postupne zaraďovali kĺbové autobusy, do ktorých boli dodatočne inštalované klimatizačné jednotky. Veríme, že sa vám v nich bude cestovať ešte komfortnejšie,“ informuje bratislavský dopravný podnik (DPB) na sociálnej sieti.

Kvôli opatreniam proti koronavírusu sa DPB aktuálne riadi usmernením Ministerstva dopravy a výstavby SR. DPB vyhlásil aj anketu, v ktorej sa pýtal ľudí, či sú za používanie klimatizácie vo vozidlách. Za bolo až 91 % hlasujúcich.

Ako sa ochladzujú vozidlá?

Momentálne sa vo vozovni alebo na konečnej zastávke pred jazdou v neklimatizovaných vozidlách otvárajú všetky okná a strešné otvory. Tento postup sa dodržiava pri priaznivom počasí bez zrážok a pri vonkajšej teplote nad 20 stupňov.

Pri teplote nad 25°C sa v klimatizovaných vozidlách nasáva vonkajší vzduch, pričom DPB dbá na pravidelné čistenie a dezinfekciu klimatizácií. „Keďže okná nezamykáme ani v týchto vozidlách, je pri poruche klimatizácie možné ich otvoriť,“ upozorňuje dopravný podnik.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM