Aktualizované Rôzne Správy

Nateraz dobré správy! Uzavretie zjazdov z Prístavného mosta sa odkladá

Bratislavčania sa obávali dopravného kolapsu, no ten nateraz nehrozí.

Ilustračný obrázok k článku Nateraz dobré správy! Uzavretie zjazdov z Prístavného mosta sa odkladá
5
Galéria
Zdroj: TASR

Dôvodom je vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v uplynulých dňoch. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

„Konzorcium D4R7 mesto informovalo, že v dôsledku vážnej dopravnej nehody termín uzávery zjazdov z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú ulicu a v smere na Slovnaftskú ulicu odkladá,“ uviedla Katarína Rajčanová s tým, že o novom termíne bude konzorcium informovať.

MHD

V hlavnom meste mali pôvodne od dnešnej polnoci uzavrieť zjazdy z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú a Slovnaftskú ulicu. Pôvodne mala byť presmerovaná aj mestská hromadná doprava. Avšak linky 96, 98 a 196 budú naďalej premávať obojsmerne po stálych trasách.

O týždeň

Spoločnosti D4R7 Construction doplnila, že z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nehody sa plánované zmeny v doprave presunú sa na budúci piatok (14. 8.). V súvislosti s nehodou na križovatke Jarovce, pri ktorej zahynul zamestnanec jedného z jej subdodávateľov, vyjadrila spoločnosť sústrasť pozostalým. „Intenzívne komunikujeme so subdodávateľom a okamžite sme poskytli súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní, ktoré okolnosti dopravnej nehody vyšetrujú,“ uviedlo konzorcium.

Uzávera je súčasťou prác D4R7 na výstavbe mimoúrovňovej križovatky Prievoz a na rekonštrukcii existujúceho mostného telesa na križovatke. Obchádzková trasa pre automobilovú dopravu i linky mestskej hromadnej dopravy má viesť cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú ulicu. Predpokladaný termín znovuotvorenia zjazdov je stanovený na 31. marca 2021.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie