KAW Rôzne Správy

Ozbrojte sa trpezlivosťou! Uzatvorený zjazd z Prístavného mosta zmení a predĺži cestu MHD

Zmeny sa na niekoľko mesiacov dotknú najmä spojov číslo 98 a 96, 196.

Ilustračný obrázok k článku Ozbrojte sa trpezlivosťou! Uzatvorený zjazd z Prístavného mosta zmení a predĺži cestu MHD
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk

Zjazdy z Prístavného mosta smerom na Bajkalskú a Slovnaftskú ulicu budú od polnoci z piatka (7. 8.) na sobotu (8. 8.) uzatvorené. Dôvodom je pokračovanie výstavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz a rekonštrukcie existujúcich mostov na križovatke. Informovala o tom spoločnosť D4R7 Construction, hlavný zhotoviteľ bratislavského nultého obchvatu. „Obchádzkové trasy budú vedené po Moste Apollo a po ulici Gagarinova,“ priblížila spoločnosť s tým, že na Moste Apollo a Dolnozemskej ulici bude na základe žiadosti Dopravného podniku Bratislava vytvorený bus pruh.

Obchádzka po Moste Apollo

Od ukončenia dennej premávky 7. augusta 2020 bude uzatvorený zjazd z Prístavného mosta na Bajkalskú a Slovnaftskú ul. v smere z Petržalky. Informuje o tom bratislavský dopravný podnik na sociálnej sieti.

Dotknuté linky budú premávať odklonom cez Most Apollo, Košickú ulicu a Prievozskú ulicu. Na odklonovej trase obslúžia zastávku „Miletičova“.

Linky 96 a 196 v smere Letisko / ŽST Nové Mesto po obslúžení zastávky „Bosákova“ si to namieria vľavo na Dolnozemskú cestu, priamo na Most Apollo a Košickú ul., v križovatke Košická – Mlynské nivy – Prievozská vpravo na Prievozskú ul., kde obslúžia zastávku „Miletičova“ na Prievozskej ul., pokračujú priamo v križovatke Prievozská – Bajkalská ul. a od zastávky „Prievozská“ po riadnej trase. V smere Prokofievova bude spoj jazdiť bez zmeny.

Linka 98 v smere OD Slimák po obslúžení zastávky „Ekonomická univerzita“ pôjde priamo na Most Apollo a Košickú ul., v križovatke Košická – Mlynské nivy – Prievozská ul. vpravo na Prievozskú ul., kde obslúži zastávku „Miletičova“ na Prievozskej ul., pokračuje v križovatke Prievozská – Bajkalská vľavo kde obslúži zastávku „Prievozská“ (ako linky Slovak Lines), následne pokračuje priamo na Bajkalskú ul. a od zastávky „Mliekarenská“ po riadnej trase.

V smere Jasovská bude spoj 98 jazdiť bez zmeny. Predpokladaný termín ukončenia dopravných obmedzení je december 2020.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie