KAW Rôzne Správy

Na KORZE sa stretávala celá Bratislava: Zlaté časy bez mobilu, s partiou kamošov a "magičom"

Na Korzo sa chodilo už koncom 19. storočia a nielen mládež sa tam stretávala aj ďalšie desiatky rokov.

Ilustračný obrázok k článku Na KORZE sa stretávala celá Bratislava: Zlaté časy bez mobilu, s partiou kamošov a "magičom"
Foto: Marek Velček / Zdroj: Facebook.com/Matúš Vallo má rád Bratislavu

Magnetofón a diskotéky

Ja som na Korzo začala chodiť do partie v roku 1972 a schádzali sme sa pod hodinami a prechádzali sa ku Michalskej a späť až po nábrežie. V zime sme sa zohrievali pri výfukoch pri Cercle bare v Carltone a v lete na lavičkách na Hviezdku a na fontáne divadla… Najlepšie boli oznamy o konajúcich sa diskotékach po celej Bratislave na telefónnej búdke pod hodinami… mali sme úžasný výber diskoték …od klubov v centre, cez Véčko, intráky či Krasňany a Rača …paráda,“ spomína pani Vierka.

Pani Darina má na Korzo nedeľné spomienky z detstva. „V roku 1970 frčala pieseň Venus od skupiny Shocking Blue. S prenosným "magičom“ si ju na rohu Sedlárskej a Panskej (Nálepkovej) chalani prehrávali na plné pecky."

„Sondovačky“ lások

Na podvečerné korzo, očné kontakty a prvé pocity zaľúbenosti spomína aj pani Elvíra. „Ten neznámy stával u mliečneho baru. Dva roky trvalo, kým poslal kamaráta, aby sa nám dievčatám prihovoril a vysondoval nejaké informácie. Koncom päťdesiatych rokov sa vzťahy nenadväzovali tryskovou rýchlosťou.“

Začiatkom 70. rokov už nebolo korzo to, čo predtým. Podľa jedného z „Prešpurákov“ atmosféru kazili policajti neustálym kontrolovaním občianskych preukazov, stačilo mať dlhé vlasy a už ste putovali na políciu ku Dvom levom. Postupne sa tak skvelá atmosféra z ulíc vytratila.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM