Správy Samospráva

Na ďalšej škole v Bratislave sa objavil prípad nového koronavírusu. Žiaci sú v karanténe

Riaditelia škôl intenzívne komunikujú s regionálnym úradom verejného zdravotníctva a postupujú podľa manuálu ministerstva školstva.

Ilustračný obrázok k článku Na ďalšej škole v Bratislave sa objavil prípad nového koronavírusu. Žiaci sú v karanténe
Zdroj: TASR/AP

Na Základnej škole s materskou školou Odborárska v bratislavskom Novom Meste sa objavil prípad nového koronavírusu. Pozitívne testovaný bol jeden zo žiakov štvrtého ročníka. Celá trieda vrátane učiteľov, ktorí prišli so žiakmi do kontaktu, sú do pondelka (28. 9.) v preventívnej karanténe.

„Všetky ostatné školy a škôlky, ktorých zriaďovateľom je mestská časť, fungujú v tejto chvíli bez obmedzení. Riaditelia intenzívne komunikujú s regionálnym úradom verejného zdravotníctva a postupujú podľa manuálu ministerstva školstva,“ ubezpečuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

Stále podľa neho platí pravidlo, že ak je v škole jeden prípad podozrenia alebo jeden pozitívne testovaný žiak, rodič či učiteľ, škola sa nemusí zatvoriť, sprísňujú sa však prevádzkové opatrenia. Starosta však opätovne apeluje na zodpovednosť a dodržiavanie základných pravidiel, teda nosenie rúška, udržiavanie bezpečného odstupu a umývanie rúk.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie