Rôzne Správy

Koronavírus: Na TEJTO škole testujú všetkých zamestnancov

Na Slovensku je k strede 23.9. z dôvodu ochorenia COVID-19 úplne zatvorených 18 škôl.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Na TEJTO škole testujú všetkých zamestnancov
6
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

V Senci sa od stredy začalo s testovaním všetkých zamestnancov Základnej školy Mlynská na ochorenie COVID-19. Rozhodol o tom primátor mesta Dušan Badinský. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

Škola je v karanténe

„V predchádza­júcich dňoch rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave o preventívnej karanténe na tejto škole z dôvodu zvýšeného výskytu ochorenia COVID-19, predovšetkým u zamestnancov,“ vysvetľuje mesto.

RÚVZ nenariadil testovanie u všetkých zamestnancov, ale mesto, ako zriaďovateľ školy, po konzultácii s epidemiológom rozhodlo, že dá otestovať aj ostatných zamestnancov, aby predišlo ďalšiemu šíreniu vírusu.

Zatvorené triedy aj školy

Na Slovensku je k strede z dôvodu ochorenia COVID-19 úplne zatvorených 18 škôl. Ide o mierny nárast, v pondelok 21. septembra ich bolo 17. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Ďalších 64 škôl má uzatvorenú niektorú z tried. „Celkovo je zatvorených 226 tried, doma je 8693 detí. Stále sa hýbeme niekde v jednom percente detí, ktoré prechádzajú na dištančné vzdelávanie,“ uviedol minister školstva. Ako tvrdí, situácia je pod kontrolou. „Ak ju tak budeme zvládať kontinuálne celý rok, budem spokojný. Musíme sa pripraviť na to, že školský rok bude veľmi dynamický,“ poznamenal šéf rezortu školstva.

Minister uviedol, že bude odporúčať, aby sa rúška na školách nosili aj po 1. októbri.

Rezort školstva inicioval mechanizmus, aby boli každý deň k dispozícii čerstvé informácie o tom, čo sa v školstve deje. Ide o platformu COVID – školský semafor na získavanie informácií od riaditeľov škôl a školských zariadení o vývoji epidemiologickej situácie.

#Senec #MestoSenec #ZŠMlynská #Covid19 ➡️ Dnes sa od 8:00 začalo s testovaním všetkých zamestnancov Základnej školy...

Posted by Mesto Senec - oficiálna stránka on Tuesday, September 22, 2020
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie