Rôzne Správy

MODERNÁ štvrť na bývanie, prácu aj kultúru: Kedy začnú stavať Nový Istropolis?

Starý Dom odborov definitívne zbúrali. Práce na príprave nového projektu idú podľa plánovaného harmonogramu.

Ilustračný obrázok k článku MODERNÁ štvrť na bývanie, prácu aj kultúru: Kedy začnú stavať Nový Istropolis?
13
Galéria
Zdroj: Immocap Group

Už pred pár týždňami sa pôvodný Dom odborov stratil z mapy Bratislavy. S výstavbou projektu Nový Istropolis na Trnavskom mýte plánuje developerská spoločnosť Immocap začať na jar 2024. Uviedol to riaditeľ developmentu spoločnosti Jakub Gossányi. V súčasnosti pracuje na získaní povolení. Nový Istropolis má nahradiť pôvodný Dom odborov, známy ako Istropolis, ktorého asanácia pokračuje.

Zámer sa nemenil

S projektom sme v procese získavania potrebných povolení. Územné rozhodnutie plánujeme získať vo štvrtom kvartáli roku 2023. Stavebné povolenie prvom kvartáli 2024,“ priblížil Gossányi.

Deklaruje, že Nový Istropolis sa naďalej pripravuje podľa verejne predstaveného pôvodného zámeru. „Na tom sa nič nemenilo,“ poznamenal.

Cieľom je vytvoriť na Trnavskom mýte vitálnu štvrť pre bývanie a prácu, a to vrátane kultúrno-spoločenského centra.

Gossányi doplnil, že práce na príprave nového projektu idú podľa plánovaného harmonogramu. Asanácia pôvodných objektov bola dokončená koncom minulého roka. V súčasnosti na danej ploche prebieha separovanie, recyklácia a zhodnocovanie odstránených stavebných materiálov. Práve recyklovaním chce dopomôcť k zníženou uhlíkovej stopy, hovorí tiež o udržateľnosti.

Po odstránení stavebných materiálov na povrchu budú práce pokračovať odkrývaním a asanáciou základových konštrukcií. Pokračovať sa tiež bude v projekčných prácach a príprave infraštruktúry na realizáciu.

Obytné budovy aj hotel

Budova súčasného Istropolisu vyrástla v 80. rokoch minulého storočia. Slúžila ako zjazdový palác pre špičky komunistického režimu. Po roku 1989 bola majetkom odborov. Novomestská samospráva sa ju pred rokmi pokúšala odkúpiť, k dohode neprišlo. Odbory predali Istropolis súkromnému investorovi v roku 2017.

V Novom Istropolise počíta developer okrem kultúrno-spoločenského centra aj s dvoma obytnými budovami, troma administratívnymi budovami či kongresovým hotelom. Z toho jedna stavba má mať výšku 116 metrov. Okrem Domu odborov chce investor prestavať aj jeho okolie.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM