Rôzne Správy

Vodiči, POZOR! Pri Bratislave sa objavila unikátna ZNAČKA: Čo znamená ZELENÁ šípka?

Zelená šípka bude použitá aj pri ďalších križovatkách v Bratislavskom kraji a nie je vylúčené, že sa objaví aj po celom Slovenskom.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, POZOR! Pri Bratislave sa objavila unikátna ZNAČKA: Čo znamená ZELENÁ šípka?
Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj

Pri Bratislave sa na dvoch križovatkách objavili nové dopravné značky, ktoré umožnia odbočiť vpravo aj na červenú.

Zelená šípka

Nová dopravná značka môže prekvapiť vodičov na dvoch križovatkách III/1082 a III/1083 – Slovenský Grob a III/1059 a III/1082 v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda. Je jedinou takouto značkou nielen v rámci Bratislavského kraja, ale na Slovensku vôbec. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Samozrejme cieľom bola bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a radi vždy prinesieme niečo nové. Takéto dopravné značenie sa nám osvedčilo, nakoľko sa zvýšila priepustnosť dopravy. Máme aj pozitívnu spätnú väzbu od vodičov, dotknutých obcí, ale i Policajného zboru,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Správa ciest BSK umiestnila dočasnú cestnú svetelnú signalizáciu v križovatke ciest III/1082 a III/1083 v Slovenskom Grobe. Jej cieľom je zlepšenie dopravnej situácie po sprevádzkovaní prepojenia diaľničnej križovatky Triblavina s cestou III/1059 pri Chorvátskom Grobe.

Súčasťou signalizačného zariadenia je aj novinka – dopravná značka „Zelená šípka“.

„Vodičovi umožňuje po zastavení pred križovatkou odbočiť vpravo aj vtedy, ak svieti signál červenej farby. Vodič smie odbočiť doprava len z pravého pruhu a nesmie pri prejazde križovatkou obmedziť ani ohroziť iných účastníkov cestnej premávky, najmä chodcov, cyklistov a vozidlá jazdiace vo voľnom smere,“ vysvetľuje BSK.

Správca župných komunikácií bude takto označovať aj ďalšie križovatky v kraji.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM