Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Rôzne

Mestské kúpalisko v Malackách otvára sezónu kúpania

Mnohé bratislavské kúpaliská sú už otvorené! Najnovšie sa k nim pridáva aj kúpalisko v Malackách, kde vás privítajú s mnohými novinkami.

Ilustračný obrázok k článku Mestské kúpalisko v Malackách otvára sezónu kúpania
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Kúpalisko v Malackách privíta prvých návštevníkov v piatok 8. júna. K ich väčšiemu pohodliu by malo prispieť niekoľko noviniek.

Novinky

„Máme zrekonštruovaný vstup s rampou a chodníkom, čo ocenia najmä mamičky s kočíkmi. Vymenili sme už aj posledný z troch pieskových filtrov bazénovej vody, takže voda bude ešte čistejšia. Malý bazén je napojený na novú samostatnú technológiu, čo znamená, že môžeme vodu ohrievať na 28 – 30 stupňov,“ vymenoval riaditeľ mestského podniku správy športových zariadení a majetku mesta AD HOC Malacky Dušan Rusňák.

„Ďalšou novinkou je posed pre plavčíka na druhej strane bazéna, vďaka čomu budú mať vyššiu bezpečnosť aj návštevníci zdržiavajúci sa na tejto strane areálu,“ dodal. Nové prvky bazénovej technológie vyskúšali už počas prvého júnového víkendu, kedy bolo kúpalisko otvorené v rámci skúšobnej prevádzky. Informácie o kúpalisku možno nájsť na stránke adhocmalacky.sk.

Zdroj: TASR