Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Aktualizované Rôzne Správy

Kúpalisko Matadorka prichádza s viacerými novinkami. Otvorenie sezóny sa posúva

Návštevníkov príjemne prekvapí nový detský bazénik so samostatným vyhrievaním, ktorý je jediným v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisko Matadorka prichádza s viacerými novinkami. Otvorenie sezóny sa posúva
5
Galéria

Kúpalisko Matadorka v Petržalke malo tohtoročnú sezónu otvoriť v sobotu 9. júna. Kvôli hroziacim búrkam počas víkendu sa ale otvorenie presúva na sobotu 16. júna. Na návštevníkov čaká viacero noviniek, vďaka ktorým si slnečné dni pri vode užijú najmä rodiny s deťmi.

„Vrtošivé počasie nám nepraje a kvôli hroziacim búrkam počas víkendu nemôžeme otvoriť letnú sezónu už túto sobotu. Záleží nám na vašej bezpečnosti a pohodlí a posledné, čo by sme si priali je, aby ste si zaplatili celodenný vstup a po 2 hodinách museli utekať pred dažďom. Budeme sa tešiť, ak nám zachováte priazeň a uvidíme sa 16. júna,“ informovalo kúpalisko.

Najprv len cez víkendy

„Vďaka príjemnému slnečnému počasiu spúšťame prevádzku kúpaliska už o pár týždňov skôr než po iné roky. Prvé dva týždne budeme fungovať len cez víkend, v druhej polovici mesiaca už otvoríme aj cez týždeň, aby sa návštevníci u nás mohli schladiť počas horúcich letných dní a stráviť príjemný čas so svojimi priateľmi a rodinou,“ hovorí Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava, ktoré je prevádzkovateľom Kúpaliska Matadorka.

Investície do tejto letnej sezóny majú pomôcť vytvoriť ešte príjemnejšie prostredie pre rodiny s deťmi. Kúpalisko si pripravilo pre návštevníkov viacero noviniek. Najväčšou z nich je úplne nový detský bazénik so samostatným vyhrievaním, ktorý je jediným v Bratislave. Vďaka vlastnému systému vyhrievania a prietokovej filtrácii, bude mať voda nielen príjemnejšiu teplotu, a to 28 °C, ale bude aj čistejšia.

Okrem toho, v priebehu júna bude v blízkosti bazénika veľký stan s hračkami, stan na prebaľovanie a dojčenie, a prevádzkovateľ ponúkne aj možnosť na požiadanie zohriať detskú stravu. „Zrekonštruovali sme aj dno v 25-metrovom bazéne s toboganom. Samostatne vykurovaný bazénik bude odpojený od systému vyhrievania väčších bazénov, čo, predpokladáme, pomôže zvýšiť teplotu vody v týchto bazénoch o stupeň-dva. Veríme, že to ocenia nielen naši pravidelní návštevníci, ale že k nám zavítajú aj Bratislavčania, ktorí dnes navštevujú napríklad kúpaliská v Rakúsku či Maďarsku,“ vysvetľuje M. Giba.

Väčší komfort návštevníkov

Nový a praktickejší vzhľad dostali aj pánske a dámske toalety, pribudne prezliekáreň priamo na trávniku a nová dlažba medzi 50-metrovým plaveckým a 25-metrovým rekreačným bazénom s toboganom.

Ceny jednorazového vstupného sa pritom takmer nezmenili. Deti, seniori, ZŤP zaplatia rovnaké vstupné ako minulú sezónu, a teda 3,50 eur za celodenný vstup. Zvýhodnené vstupné pre rodiny (2 dospelí s 2 deťmi) zaplatia tiež rovnako ako v minulom roku, 15 eur. Jedinou výnimkou je vstupné pre dospelých, ktoré sa zvýšilo o 20 centov, na 5 eur. Stáli návštevníci majú možnosť ušetriť na vstupnom vďaka permanentkám. Napríklad celosezónna permanentka pre dieťa do 17 rokov vyjde na 25 eur.

V cene vstupného ponúka kúpalisko okrem parkovania aj ležadlá, wifi, prenájom ihrísk na plážový volejbal, mini futbal, rekreačný bedminton či stolný tenis, a tiež zapožičanie náčinia pre tieto športy, trampolínu pre deti, veľký stan s hračkami, stan na dojčenie a prebaľovanie, ohrev detskej stravy, tobogan, animátorské služby počas eventov či možnosť uložiť si cennosti do uzamykateľných skriniek.

Ďalšou veľkou novinkou na túto sezónu je ranné plávanie, ktoré začne už v utorok 12. júna. Športu chtiví držitelia MultiSport karty si budú môcť zaplávať vo veľkom 50-metrovom plaveckom bazéne každý utorok a štvrtok od 7:00 do 8:30 hod.

Kúpalisko Matadorka
5
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk