Kultúra

LETNÉ KINO: Menu bezplatného premietania pod holým nebom je naozaj pestré

Aké by to bolo leto bez romantického premietania filmov pod nočnou oblohou! Vyberte si film, zabaľte deku a šup do prírody!

Ilustračný obrázok k článku LETNÉ KINO: Menu bezplatného premietania pod holým nebom je naozaj pestré
Zdroj: SNG

Zabudnite na multiplexy! V lete radšej stavte na letné kiná! Zoberte frajerky, frajerov, či priateľov a usaďte sa v zelenej tráve pod holým nebom.

Hneď na úvod si dovolíme niekoľko dôležitých rád. Ak sa chystáte na premietanie do amfiteátra, myslite na to, že lavičky sú tvrdé. Deka spraví sedenie pohodlnejším. Aj v lete bývajú noci chladné, takže si nezabudnite zobrať nejaký svetrík. Myslite tiež na komáre a majte vždy po ruke kvalitný repelent!

Príjemnú zábavu.

Letné kino v Ružinove

Bezplatné premietanie pod holým nebom v Ružinove si môžete užívať do 27. augusta 2019 každý utorok o 21:00 hod. v Amfiteátri v Areáli hier Radosť. V prípade nepriaznivého počasia bude mestská časť informovať na sociálnej sieti vždy v utorok o 19:00 hod., či sa bude premietať. Letné kino bude premietať v mesiacoch júl a august.

Už 6. augusta si budete môcť pozrieť film Café Society.

utorky / 21:00 hod. / amfiteáter v Areáli hier Radosť

Letné kino na Kuchajde

V rámci Kultúrneho leta Nové Mesto pripravilo ďalší ročník projektu Letného kina v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda. Premietania budú vždy v stredu a v sobotu po zotmení.

Program kina vzniká hlasovaním divákov na webe kina, kde si môžete vybrať z troch titulov, film z najväčším počtom hlasov sa bude premietať.

V sobotu 3. augusta si pozrieme film Mamma Mia: Here we go again.

V stredu 7. augusta si pozrieme film Favoritka.

stredy a soboty / 21:00 hod. / areál prírodného kúpaliska Kuchajda

Letné kino Rača

Letné kino privíta opäť aj amfiteáter v Rači. Každý piatok v júli a auguste si budú môcť nielen Račania vychutnať atmosféru letného kina zdarma. Premietať sa bude do 30. augusta 2019.

V piatok 9. augusta si vychutnáte film Zrodila sa hviezda.

piatky / o 21:00 hod. / amfiteáter v Rači – Knižkova dolina

Letné kino Lamač

Po minuloročných dvoch premietaniach v auguste sa počas tohto leta mohli fanúšikovia filmu zabaviť každý druhý štvrtok. Premietali sa české, respektíve česko-slovenské, komédie.

V auguste sa ešte môžete tešiť na komédiu Chata na predaj (15. 8.).

štvrtok / 21:30 hod. / na Malokarpatskom námestí

Letné kino v Líščom údolí

Aj tento rok si pre vás Karlova Ves pripravila Filmové leto v Líščom údolí. Premietania sa budú konať každý piatok, v júli so začiatkom o 21:30 hod., v auguste o 21:00 hod. Už tradične bude pre vás pripravené občerstvenie, deky a repelenty.

V piatok 9. augusta je pre vás pripravený film Toman.

piatky / 21:00 hod. / Líščie údolie

Vajnorské open-air letné kino

Vajnory pripravili aj tento rok v rámci Kultúrneho leta 2019 filmové predstavenia Open Air Kina v Parku pod lipami. Potrvá do 16. augusta 2019, filmy si môžete pozrieť každý piatok o 21:00 hod.

V piatok 9. augusta sa pripravte na film Po čom muži túžia.

piatky / 21:00 hod. / Park pod lipami

Letné kino T3 – kultúrny prostriedok

Premietanie v T3 – kultúrnom prostriedku budú počas leta každú stredu a štvrtok.

Vo štvrtok 8. augusta si pozrieme film Hon.

štvrtok / 21:00 hod. / T3 – kultúrny prostriedok

Letné kino Istracentrum

Zažite večerné premietanie filmov pod holým nebom, s občerstvením na nádvorí Miestnej knižnice v Devínskej Novej Vsi. Letné kino Istra Centra premieta od 12. júla 2019 vždy o 21:15 hod. po zotmení.

V piatok 16. augusta sa môžete tešiť na film Mamma Mia: Here we go again.

piatky / 20:30 hod. / na nádvorí miestnej knižnice, na ulici Istrijská 6 v Devínskej Novej Vsi

Letné kino pred DK Dúbravka

Od 19. júla 2019 si každý druhý piatok budete môcť pred Domom kultúry Dúbravka pozrieť filmy zo slovenskej a českej produkcie. Začiatky budú o 21:30 hod., k dispozícii bude sedenie a aj občerstvenie.

V piatok 16. augusta si budete môcť pozrieť film Zrodila sa hviezda.

každý druhý piatok / 21:30 hod. / pred DK Dúbravka

Letné kino SNG – Berlinka

Letné kino SNG, v priestore Berlinka v Esterházyho paláci, v spolupráci s Film Europe Media Company ponúka žánrovo rôznorodé filmy od kvalitných európskych režisérov, mnohé s oceneniami či nomináciami z významných filmových festivalov. Do 28. augusta 2019, každú stredu vždy od 20:30 hod.

V stredu 7. augusta si pozriete film Yao.

stredy / 20:30 hod. / v priestore Berlinka v Esterházyho pa­láci

Letné kino Mareena

Letné kino v letnej záhrade komunitného centra Mareena na rohu Jakubovho námestia a Lazaretskej ulice ponúkne počas augusta (14. 8.) premietanie Cestovateľské kino: s Afgáncom po Afganistane o 18:30 hod.

Letné kino na Furdečke

Komunitné centrum Kaspian pozýva na večerné premietania na detské ihrisko na Furdekovej ulici v Petržalke, každý štvrtok v auguste 2019 so začiatkom o 20:00 hod. Nezabudnite si so sebou doniesť deku, karimatku alebo stoličku.

Vo štvrtok 8. augusta si pozriete film Mikulášove šibalstvá.

štvrtky / 20:00 hod. / Ihrisko Furdekova

Amfiteáter Senec

Letné kino v Parku oddychu v Senci aj počas tohtoročných letných mesiacov ponúkne viaceré novinky, ako aj najúspešnejšie reprízové tituly. Čaká vás výborná kvalita filmov v 2D formáte, príjemná a nezabudnuteľná atmosféra sledovania filmov pod holým nebom.

Program na tento týždeň nájdete TU.

denne / 21:30 hod. / Park oddychu, Senec

Divoké letné kino v Schaubmarovom mlyne

Štyri filmové večery, dve počas júla a dve počas augusta, s výberom silných filmov, ktoré v sebe prepájajú témy súvisiace s výstavou Do divočiny. Tá bude otvorená hodinu pred každým premietaním. V júli sa premieta o 21:15 hod., v auguste o 21:00 hod. Kino pod holým nebom, s pohárom vína a jedinečným filmovým zážitkom. Vstupné sú 4 eurá.

Vo štvrtok 8. augusta sa môžete tešiť na film Hranica.

štvrtky / 21:15 hod. / Schaubmarov mlyn, Pezinok

Amfiteáter Pezinok

Pezinský amfiteáter bol prvý na Slovensku, ktorý mal možnosť premietať digitálne nosiče a je v nepretržitej letnej činnosti od začiatku 60. rokov. Aj v roku 2019 v mesiacoch jún, júl a august premieta každý deň a za každého počasia, ak sa nazbiera dostatočný počet divákov. Premietania začínajú o 21:15 hod.

Program na tento týždeň nájdete TU.

denne / 21:15 hod. / Amfiteáter Pezinok

zdroj: citylife.sk

foto: Mira Podmanická

O programe letných kín vás budeme informovať každý týždeň.

Sledujte Facebook Bratislava24.sk a nič vám neujde.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie