Správy Samospráva

Lanovka vás opäť vyvezie na Kamzík. Tento týždeň premáva v predĺženom režime

V prípade nepriaznivého počasia bude premávka lanovky prerušená.

Ilustračný obrázok k článku Lanovka vás opäť vyvezie na Kamzík. Tento týždeň premáva v predĺženom režime
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Sedačková lanová dráha zo Železnej studničky na Kamzík v bratislavskom Novom Meste opäť premáva. Jej prevádzka bola obnovená na základe usmernenia vedúceho hygienika Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR. Verejnosť ju môže tento týždeň za dodržania prísnych hygienických opatrení využívať v predĺženom režime. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.

Dezinfekcia a čistenie

„S ohľadom na skutočnosť, že predmetná lanová dráha je zložkou dopravy v Bratislave a nie je súčasťou lyžiarskeho strediska, ako aj s ohľadom na typ lanovej dráhy – otvorená sedačková pre dve osoby, sme toho názoru, že uvedená lanová dráha môže byť aj naďalej v prevádzke,“ uvádza sa v usmernení rezortu dopravy.

Správca lanovky, príspevková organizácia EKO podnik VPS, však musí zabezpečiť pre návštevníkov možnosť dezinfekcie rúk, ako aj častejšie čistenie dotykových plôch lanovky. Návštevníci lanovky sú povinní dodržiavať odstup pri čakaní na sedačku minimálne dva metre, musia mať prekryté ústa a nos rúškom, šálom alebo šatkou a vydezinfikované ruky. „Na lanovke môžu sedieť na sedačkách vedľa seba len osoby, ktoré sú aktuálne spolu v tzv. bubline,“ upozorňuje mestská časť.

Lanovka tento týždeň premáva v predĺženom režime, a to každý deň od pondelka do nedele v čase od 10.00 do 18.00 hod. Premáva každú celú hodinu, pri veľkom záujme nepretržite. V prípade nepriaznivého počasia bude premávka lanovky prerušená.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM