ts Rôzne

Kultovú večierku Hviezda zatvoria. Nahradí ju sieť maloobchodných potravín

Nostalgia sa z Bratislavy pomaly, ale isto, vytráca. Ďalším miestom, na ktoré budeme už len spomínať, je legendárna non-stop večierka Hviezda.

Ilustračný obrázok k článku Kultovú večierku Hviezda zatvoria. Nahradí ju sieť maloobchodných potravín
4
Galéria

Potraviny Hviezda boli absolútne prvé veľké non-stop potraviny v Bratislave. Dlho boli jediným miestom, kde ste zohnali čokoľvek, aj o polnoci.

Stará dobrá Hviezda

Hviezdu otvorili na Nám. 1. mája pred 28 rokmi, na mieste terajšieho vietnamského bistra. Po čase však potraviny začali upadať. Ľudia totiž začali vo veľkom nakupovať v nových obchodných reťazcoch a do Hviezdy sa chodilo najmä v nočných hodinách. Najviac sa kupovali cigarety a alkohol, ale aj normálne potraviny.

Podľa slov majiteľky Hviezdy ich zvalcovalo Tesco na Kamennom námestí. A tak v roku 2002 otvorili v priestoroch večierky non-stop jedáleň, ktorú neskôr nahradilo spomínané vietnamské bistro. Potraviny sa presunuli do časti bývalej drogérie, kde fungovali bez ďalších zmien až dodnes.

V roku 2016 oproti Hviezde otvorili prevádzku Malina. Hviezda už nedokázala konkurovať množstvu nových prevádzok, čo je podľa slov majiteľky hlavný dôvod, prečo predajňu koncom týždňa nadobro zatvoria. „Tržby sú počas dňa nízke, nikto si sem nepríde urobiť veľký nákup. Ľudia chodia len večer a v noci,“ povedala smutne majiteľka Hviezdy.

Nostalgia

Správa sa pomaly šíri medzi ľuďmi. Na sociálnej sieti nostalgicky spomínajú na staré dobré časy, kedy bola Hviezda záchranným kolesom počas nočných potuliek mestom. „Litrové víno za 3 eurá o 2:00 hod. ráno… a k nemu punčový rez spred týždňa,“ vtipkuje Ľubomír. „Kde si teraz dám o štvrtej ráno vyprážanú palacinku?“ pýta sa Tomáš.

„Vždy som tam kúpila, čo som aktuálne potrebovala. Mali tovar dosť dobre prispôsobený účelom tejto predajne, plus aj niečo naviac,“ pridáva sa Eva a dobrým slovom nešetrí ani Tatiana: „V Hviezde mali to, čo v Maline nie. Mávali pečivo i mlieko, aj keď som chcela robiť v nedeľu o polnoci palacinky!“

Priestory po večierke obsadia potraviny Delia. Hviezda bude otvorená ešte približne do konca týždňa. Kým ju definitívne zatvoria, môžete si v potravinách nakúpiť tovar za akciové ceny.

Bratislavčanom bude kultová Hviezda chýbať. Za dlhých 28 rokov prirástla k srdcu nejednému z nás.

Legendárna večierka Hviezda
4
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM