Kultúra

Ktorý Bratislavčan by ho nepoznal?! Legendárny V-klub má 55 rokov

Vo Véčku sa stretávali herci po divadelnom predstavení, známi športovci, ale najmä česko-slovenské hviezdy vtedajšej Bratislavskej lýry, kapely a muzikanti.

Ilustračný obrázok k článku Ktorý Bratislavčan by ho nepoznal?! Legendárny V-klub má 55 rokov
Zdroj: TASR

Legendárny V-klub na bratislavskom Námestí SNP si pripomína 55 rokov od svojho vzniku. Výročné podujatie sa však uskutoční až v máji budúceho roka. Informovala o tom Alexandra Žilavá z Národného osvetového centra (NOC).

Oslavy sa odkladajú

Prvý klub, ktorý dostali vysokoškoláci do užívania v roku 1965, mal svoje špeciálne postavenie a nenapodobiteľnú atmosféru. Vo Véčku sa stretávali herci po divadelnom predstavení, známi športovci, ale najmä česko-slovenské hviezdy vtedajšej Bratislavskej lýry, kapely a muzikanti. Legendou sa klub stal koncom 60. rokov minulého storočia.

Plánované dvojdňové výročné podujatie sa vzhľadom na situáciu spojenú s novým koronavírusom neuskutoční, organizátori ho presunuli na máj 2021. Tento rok bude NOC uverejňovať spomienky na atmosféru Véčka na sociálnej sieti alebo na svojom webe.

V súčasnosti je V-klub multifunkčný a multižánrový priestor, ktorý ponúka širokú škálu spoločenských podujatí, poskytuje priestor na prezentáciu aktivít v oblasti tvorivej, vzdelávacej i výskumnej činnosti.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie