Správy Samospráva

FOTO: Obnovený vinohradnícky chodník je plný zaujímavých zákutí. Chystajú sa aj ďalšie lákadlá

Pod jazerom Vajspeter budú lavičky na sedenie, stoly, ihrisko pre deti aj vodné prvky.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Obnovený vinohradnícky chodník je plný zaujímavých zákutí. Chystajú sa aj ďalšie lákadlá
6
Galéria
Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

V Bratislave obnovili vinohradnícky chodník k rekreačnému areálu Horáreň Krasňany. Ten návštevníkov bezpečne a bez áut privedie od sídliska Krasňany cez vinohrady k jazeru Vajspeter a následne až na horný úsek lesnej cesty cez muničné sklady k horárni. TASR o tom informovali z Mestských lesov v Bratislave (MLB).

Pre peších aj cyklistov

„Povrch vinohradníckeho chodníka sme opravili tak, aby bol vhodný nielen pre peších, ale aj pre rodičov s detským kočíkom a cyklistov. Pribudli lesnícke odrážky, ktoré pri prudkých lejakoch odvedú vodu z cesty a predĺžia životnosť cesty práve v tých miestach, kde v minulosti najviac trpela vodnou eróziou. Na cestu sme umiestnili aj lavičky, aby si mohli turisti počas prechádzky oddýchnuť,“ priblížil riaditeľ MLB Matej Dobšovič.

Mestská organizácia avizuje, že na lúke zarastenej náletovými drevinami pod jazerom Vajspeter plánujú ponúknuť návštevníkom ľahkú formu rekreácie. Budú tu lavičky na sedenie, stoly, ihrisko pre deti a vodné prvky s využitím miestneho potoka, ktorý chcú vrátiť do jeho pôvodného koryta.

„Na mieste už teraz opravujeme roky zabudnutú starobylú studničku, ktorá sa podľa starých máp pravdepodobne volala Zbojnícky prameň a v spolupráci s reštaurátorom Jakubom Hubom jej vraciame pôvodnú historickú tvár,“ uviedla organizácia.

Vstup do lesoparku

Horáreň Krasňany je obľúbený rekreačný areál Bratislavčanov a taktiež druhý najviac využívaný vstup do lesoparku pre peších turistov, bežcov a cyklistov. Dopraviť sa sem bolo donedávna možné iba po úzkej asfaltovej ceste, ktorú spoločne využívali autá, peší aj cyklisti, čo spôsobovalo množstvo kolíznych situácií. MLB preto minulý rok vybudovali paralelnú lesnú cestu iba pre peších a cyklistov, cez muničné sklady k horárni. Tento rok od hlavného mesta dostala organizácia do správy aj vinohradnícky chodník.

Viac o projektoch v Bratislave

Obnovený vinohradnícky chodník Krasňany
6
Galéria
Zdroj: Mestské lesy v Bratislave
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479