KAW Správy Samospráva

FOTO: Parkoviská pri Starom moste už NEBUDÚ celkom ZADARMO. Po opravách nastúpia nové pravidlá

Plocha pri Mýtnom domčeku aj na Tyršovom nábreží zostane naďalej k dispozícii Bratislavčanom, avšak za iných podmienok než doteraz.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Parkoviská pri Starom moste už NEBUDÚ celkom ZADARMO. Po opravách nastúpia nové pravidlá
12
Galéria

Parkoviská v tesnej blízkosti Mýtneho domčeka a pri Tyršáku na petržalskej strane Dunaja využívali ľudia pri ceste do práce, ale aj cyklisti či korčuliari smerujúci na nábrežie či hrádzu. Mesto sa rozhodlo situáciu s parkovaním v tejto lokalite riešiť, plochy opraviť a zaviesť nové pravidlá.

Opravy parkovísk

Plocha pri Starom moste zostane naďalej k dispozícii Bratislavčanom, avšak za iných podmienok než doteraz. „Chceme, aby Tyršovo nábrežie a Sad Janka Kráľa boli aj naďalej prístupné návštevníčkam a návštevníkom, ktorí potrebujú použiť auto, na druhej strane však nechceme, aby tento významný mestský priestor slúžil ako neregulovaná odstavná plocha pre dlhodobé parkovanie,“ uvádza magistrát na sociálnej sieti.

Od začiatku mája prebiehajú na parkovisku pri Mýtnom domčeku práce, ktoré majú zmeniť vzhľad tejto plochy. Plochu plnú nerovností vyrovnali a asfaltom. Opravuje sa aj priestor na mieste bývalého lunaparku. „Následne na nich vyznačíme parkovacie miesta, aby bolo jasné, kde je možné parkovať a kde nie. Pri moste pôjde o 155 miest a 10 miest pre motorky a pri bývalom lunaparku zas o 115 miest a ďalších 5 miest pre zásobovanie,“ oznámilo mesto. Práce by mali byť dokončené začiatkom júla.

Mesto sľubuje, že nový režim parkovania na Tyršovom nábreží bude nastavený tak, aby slúžil prioritne návštevníkom nábrežia a Sadu Janka Kráľa a minimalizoval dlhodobé parkovanie.

Nové pravidlá a ceny

Počas letných prázdnin bude parkovisko na Tyršovom nábreží slúžiť návštevníkom bezplatne, neskôr si však už za parkovanie zaplatíme.

„Parkovanie bude spoplatnené hodinovou sadzbou. Cez pracovné dni od 17:00 do 22:00 a cez víkendy a dni pracovného pokoja (7:00 do 22:00 hod.) budú mať návštevníci prvé dve hodiny zdarma a následne tretia a každá ďalšia hodina bude spoplatnená sadzbou 1 eur/hod.,“ informuje magistrát.

Cez pracovné dni od 7:00 do 17:00 bude prvá hodina zdarma, druhá hodina bude spoplatnená sadzbou 1 eur/hod. a tretia a každá ďalšia sumou 2 eur/hod.

Pravidlá parkovania pri bývalom lunaparku budú platiť do doby, kým bude pripravená celková revitalizácia Tyršovho nábrežia. Tá by mala odštartovať už v lete. „V okolí pamätníka Daniela Tupého vybudujeme nové chodníky a priestor doplníme o novú výsadbu, mobiliár a osvetlenie a zároveň v tomto priestore zredukujeme parkovanie. Dlhé roky neregulovanú odstavnú plochu aspoň z časti tak už tento rok premeníme na kvalitný priestor. Na hlavnej parkovacej ploche Pod mostom zas komplexne obnovujeme povrchy a vytvárame nové zelené plochy,“ opisuje svoje plány magistrát.

O ďalších pravidlách parkovania v tejto lokalite vás bude Bratislava24 včas informovať.

Viac o doprave v Bratislave

Oprava parkoviska pri Mýtnom domčeku, Petržalka
12
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM