Rôzne Správy

Koronavírus sa ďalej šíri medzi bezdomovcami: Pribudli desiatky nakazených

Mesto navýšilo v karanténnom mestečku na Hradskej ulici kapacity. Aktuálne tam vie poskytnúť prístrešie pre stovky chorých ľudí bez domova.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus sa ďalej šíri medzi bezdomovcami: Pribudli desiatky nakazených
4
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V karanténnom mestečku na Hradskej ulici v Bratislave je aktuálne 78 ľudí bez domova pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Celkovo už hlavné mesto poskytlo možnosť na bezpečnú izoláciu 139 ľuďom bez domova s ochorením COVID-19. Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Naplnenosť

Červená covid zóna v bratislavskej nocľahárni neziskovej organizácie Depaul Slovensko je podľa informácií magistrátu naplnená na 25 zo 44 miest.

Mesto muselo v karanténnom mestečku už dvakrát navyšovať počet lôžok na výsledných 100 miest. „Komunikácia o pomoci zo strany štátu bola s ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny, prebieha aj s ministerstvom vnútra a aktuálne najmä s ministerstvom hospodárstva,“ podotkla Rajčanová.

Mesto pre situáciu s ľuďmi bez domova navyšuje kapacity dobrovoľníkov, ale hlavne zdravotníkov, ktorí sú však v aktuálnej situácii vyťažení, a tiež personálne kapacity v podobe sociálnych pracovníkov.

COVID-19 v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM