Aktualizované Rôzne Správy

Červená nocľaháreň: COVID-19 sa čoraz viac šíri aj medzi ľuďmi bez domova

Depaul Slovensko nechce dopustiť, aby ľudia bez domova nemali v tomto čase bezpečné miesto pre svoju karanténu a zostali bez strechy nad hlavou.

Ilustračný obrázok k článku Červená nocľaháreň: COVID-19 sa čoraz viac šíri aj medzi ľuďmi bez domova
Zdroj: TASR/AP

Nezisková organizácia Depaul Slovensko, ktorá sa v Bratislave venuje pomoci ľuďom bez domova, otvorila vo svojej nocľahárni červenú zónu. Od prvého januárového testovania všetkých klientov nocľahárne na ochorenie COVID-19 totiž čísla pozitívnych prípadov neustále pribúdali a organizácia sa pripravuje na to, že to tak bude i tento týždeň.

Červená nocľaháreň

„Stáli sme pred obavou, že ďalšie pozitívne prípady nakazených ľudí bez domova by nemali kde stráviť čas karantény, rozhodli sme sa konať a otvoriť v našej nocľahárni červenú zónu,“ uviedla neziskovka na sociálnej sieti. Ľudí bez domova testujú ďalej a v prípade, že niekomu vyjde pozitívny výsledok a nezmestí sa už do vytvoreného karanténneho mestečka na Hradskej, presunú ho do červenej zóny nocľahárne.

„Tam bude môcť v bezpečí, teple a za pomoci našich kolegov stráviť svoju karanténu. Druhá časť nocľahárne bude i naďalej otvorená pre negatívne prípady a slúžiť pre všetkých, ktorí ju v tieto zimné dni budú potrebovať,“ deklaruje Depaul s tým, že robí maximum pre to, aby ľudia bez domova mali v tomto čase bezpečné miesto pre svoju karanténu a nezostali bez strechy nad hlavou.

Mesto Bratislava aktuálne (k 20. 1.) v karanténnom mestečku na Hradskej ulici eviduje 65 ľudí bez domova pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Hoci bratislavský magistrát kapacitu karanténneho zariadenia od pondelka (18. 1.) navyšoval, po prijatí ďalších klientov je v mestečku voľných len niekoľko posledných miest.

„Mesto počíta s možnosťou zvyšovania kapacity, pri ktorom však bude nevyhnutné najmä doplnenie personálu, ktorý sa môže starať o klientov karanténneho mestečka za dodržania všetkých hygienických štandardov,“ uviedla hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová. Mesto zriadilo karanténne zariadenie na Hradskej na konci októbra 2020. Doposiaľ však nezaznamenalo taký vysoký nápor pozitívne testovaných ľudí bez domova ako v posledných dňoch.

Ilustračné foto

OTVÁRAME COVID ČERVENÚ ZÓNU 🚨 Priatelia, ak ste zachytili našu poslednú správu, tak viete, že Covid sa bohužiaľ začal...

Posted by DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia on Saturday, January 16, 2021

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM