Katarína Winklerová Rôzne Správy

Koronavírus: Pri nástupe do MHD vás prekvapia nové opatrenia proti šíreniu nákazy

Vo vozidlách MHD nájdu cestujúci nápisy v slovenskom a anglickom jazyku, ktoré situáciu a opatrenia DPB vysvetľujú.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Pri nástupe do MHD vás prekvapia nové opatrenia proti šíreniu nákazy
7
Galéria

Je známe, že spoje MHD sú ideálnym priestorom na šírenie vírusov. Bratislavský dopravný podnik (DPB) chce riziko nakazenia sa minimalizovať a preto pristúpil už pred týždňom k dezinfekcii vozidiel nad rámec bežnej každodennej hygienickej údržby. Teraz prichádzajú na rad ďalšie opatrenia, ktorými chce DPB bojovať proti šíreniu koronavírusu a zároveň ochrániť vodičov a vodičky.

Predné dvere sa neotvoria

Už dnes (štvrtok 12. marca) vás teda môže prekvapiť, že predné dvere na autobuse či trolejbuse budú zatvorené. „Vzhľadom na uzatvorené kabíny električiek nie je pri nich tento krok potrebný,“ spresňuje DPB na sociálnej sieti.

Predné dvere autobusov a trolejbusov i priestor pri predných dverách budú výrazne označené. „Vodiči budú upozornení na zvýšenú trpezlivosť pri nástupe a výstupe cestujúcich a taktiež na asistenciu nevidiacim a znevýhodneným spoluobčanom, ktorí spravidla nastupujú práve prvými dverami, resp. asistenčné psy sú na prvé dvere priamo trénované. Tým bude nástup prvými dverami naďalej umožnený,“ dodáva DPB.

Blízko k vodičovi sa nedostanete. Priestor pri predných dverách bude viditeľne označený reflexnou páskou medzi držadlami a oznamom.

Vo vozidlách MHD nájdu cestujúci nápisy v slovenskom a anglickom jazyku, ktoré situáciu vysvetľujú.

Vodičom merajú teplotu

V rámci prevencie zároveň DPB začal pri nástupe do služby merať telesnú teplotu vodičom MHD bezkontaktným teplomerom. „V prípade, ak by zamestnanec prišiel do práce so zvýšenou telesnou teplotou, nebude mu umožnené nastúpiť do služby,“ vysvetľuje DPB.

Dezinfekcia vozidiel je naďalej zosilnená a vodiči sú „pod kontrolou“. „Od všetkých zamestnancov požaduje vyplnenie formulára o ich zahraničných cestách v minulých týždňoch. V prípade kladných odpovedí na vycestovanie s nimi situáciu bude riešiť Odbor bezpečnosti a krízového riadenia DPB, a. s.,“ vysvetľuje DPB.

Na obrazovkách vo vozidlách MHD môžete navyše vidieť informácie o preventívnych krokoch, ktoré môže urobiť každý človek v bežnom živote v súčasnej situácii.

Mimoriadne opatrenia v MHD proti šíreniu koronavírusu
7
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie